נפתח מחלף חדש שמחבר את אזור התעשייה הצפוני של אשדוד לכביש 4

משרד התחבורה, בראשות השרה מירי רגב, חנך אתמול את המחלף החדש שיחבר את אזור התעשייה הצפוני של העיר אשדוד למחלף יבנה דרום בכביש 4. צעד זה נועד להקל על עומסי התנועה, ובפרט על תנועת המשאיות, ביציאה הצפונית מאשדוד.

חזקי מוזס - עין הנץ, ויקיפדיה

הפרויקט, שבוצע על ידי החברה לפיתוח אשדוד (חפ"א) בהובלתו של סגן ראש העיר שמעון כצנלסון, כלל סלילת כביש חדש באורך קילומטר אחד, וכן בניית גשר ומחלף.

הפרויקט, אשר הוקם על ידי חברת נתיבי ישראל עבור משרד התחבורה בהשקעה של 370 מיליון שקלים, הוא אחד הפתרונות התחבורתיים החשובים בדרום שפלת החוף, וצפוי להביא לשיפור משמעותי בזרימת התנועה ובהפחתת העומסים באזור. המחלף החדש יוצר חיבור נוח, מהיר ובטיחותי בין כביש 4 לכביש 41, וכך מקל על הגודש והפקקים שהפריעו לתנועה באזור שנים רבות.

במסגרת הפרוייקט, שודרג והורחב כביש 4 במקטע של המחלף החדש בין ק"מ 86 ועד ק"מ 90, ונשמרה אופציה להוספת נתיב רביעי בכל כיוון במידת הצורך.

העבודה על הפרוייקט היתה מלאכה מורכבת, שהצריכה תיאומים עם משרד הביטחון, עיריית אשדוד וגופי התשתית כדי לאפשר התנהלות משולבת בעת מלחמה של התרוצצות במרחב, תוך ניהול תנועה חדשני. חשוב לציין כי התוכנית נותנת מענה תעבורתי חיוני לשעת חירום.

פתיחתו של המחלף החדש, צפויה להשפיע לטובה על האזור כולו, בדגש על צמיחה כלכלית ועל איכות החיים של התושבים. בעתיד, יחובר מחלף אשדוד צפון החדש לכביש הרצל ג' החדש, שיקשר בין המחלף לנמלי אשדוד ויאפשר מעבר של תנועת משאיות מכביש 41 לכביש החדש, ובכך יפחית משמעותית את היקף תנועת המשאיות וישאיר יותר מקום לרכב פרטי ולתחבורה הציבורית.

משרד התחבורה מכביר במאמצים לייעול ושיפור בנמלים, הקמת נמלים חדשים והגברת התחרות ביניהן. תוכנית אסטרטגית רחבה מובילה את המאמץ לשחרור 'צווארי בקבוק' ביציאות מהנמלים, ולהקלה על עומסי התנועה המעכבים את יציאת המשאיות.

השלב הבא בפרויקט, שבאחריות משרד התחבורה, הוא סלילת מערכת כבישים שתאפשר גישה ישירה מנמל דרום החדש למערכת הכבישים הקיימת. צעד זה צפוי לשפר משמעותית את הנגישות לנמל ולייעל את תנועת הסחורות.

סגן ראש העיר שמעון כצנלסון מברך על המוגמר ואומר כי ״סיימנו את הפרויקט לפני למעלה מחצי שנה ואני שמח שסוף כל סוף קיבלנו את החותמת הסופית ממשרד התחבורה לפתוח את הכביש ולאפשר את תנועת המשאיות מאזור התעשייה הכבדה לשם. כשהייתי ממונה על ההנדסה, שמתי כמטרה עליונה קידום מחלפים חדשים לעיר ומחלף זה היה פתרון כירורגי מהיר לבעיית המשאיות במחלף הצפוני. המחלפים הבאים שאנחנו חייבים לקדם הם מחלף עד הלום החדש שיחבר את אזור ההייטק, איקאה וביג לכביש 4 ומחלף שיחבר את שד׳ ירושלים לצומת גן יבנה הקיים.״

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן