נלחמים למעננו: שני לוחמים מכפיר נהרגו בפיגוע הדריסה, לוחם צנחנים נפל בעזה

הלחימה ברפיח: הושמדה מנהרה באורך קילומטר וחצי ברפיח. הרמטכ"ל: "לפרק את חמאס לחלוטין זו משימה לאומית"

הרנטכ"ל בהערכת מצב ברפיח. צילום דובר צה"ל

הותר לפרסום כי שלושה לוחמים נפלו, נבדק דיווח כי המחבל מפיגוע הדריסה הסגיר את עצמו

הבוקר (שלישי) דובר צה"ל התיר לפרסום את שמותיהם של שלושה חללי צה"ל. סמ"ר ידידיה אזוגי ז"ל, בן 21 מהיישוב רבבה, לוחם בגדוד 101 שבחטיבת הצנחנים, נפל בקרב בצפון רצועת עזה.

השניים האחרים, סמ"ר אליה הלל ז"ל, בן 20 מתל ציון, לוחם בגדוד נחשון שבחטיבת כפיר, וסמ"ר דייגו שוישה הרסאג' ז"ל, בן 20 מתל אביב, לוחם בגדוד נחשון שבחטיבת כפיר – נהרגו בפיגוע הדריסה ליד שכם.

המחבל שביצע את פיגוע הדריסה נמלט בחזרה לתוך העיר. כוחות גדולים של צה"ל הוקפצו לאזור במיידיות, מחסומים הוקמו והתחיל להתנהל מצוד אחר המחבל. התקבל דיווח שנבדק כי המחבל הסגיר את עצמו למנגנוני הביטחון הפלסטיניים.

כמו כן, באותו קרב בו נפל סמ"ר ידידיה אזוגי ז״ל, נפצע קשה לוחם מגדוד 101 שבחטיבת הצנחנים. בנוסף, שני לוחמים מגדוד 601 של חיל ההנדסה הקרבית נפצעו קשה בקרב בדרום רצועת עזה.

סמ"ר ידידיה אזוגי ז"ל. צילום: דובר צה"ל.
סמ"ר אליהו הלל ז"ל. צילום: דובר צה"ל.
סמ"ר דייגו שוישה הראסג' ז"ל. צילום: דובר צה"ל.

 

הרמטכ"ל ברפיח: "לפרק את חמאס לחלוטין זו משימה לאומית"

בתוך הלחימה האינטסיבית של כוחות צה"ל שעל פי הדיווחים כבר הגיעו למרכז רפיח, הגיע הרמטכ"ל רא"ל הרצי הלוי למרחב, שם קיים הערכת מצב וסיור עם מפקד פיקוד הדרום ומפקד אוגדה 162.

על רק דבריו כי החטיבה האחרונה המתפקדת של החמאס היא במרחב רפיח, אמר הרמטכ"ל בהערכת המצב כי "לפרק את חמאס זו משימה לאומית".

הלוי הוסיף: "נעמיק את ההישג ונביא את חמאס למקומות מאוד נמוכים. זה דורש הרבה מאוד מקצועיות, נחישות וערכיות".

בינתיים דובר צה"ל מדווח כי צה"ל ממשיך את פעילותו ברפיח ומשמיד תשתיות טרור של חמאס.

בתוך כך, בין היתר, לוחמי צוות הקרב של חטיבה 401 באוגדה 162 השמידו מנהרה תת קרקעית באורך של קילומטר וחצי – ובו עשרות טילי נ"ט ונשקים. המנהרה נמצאה בזכות הכוונה מודיעינית, כאשר הלוחמים הגיעו לפיר מנהרה שנמצא במרחק 100 מטרים ממעבר רפיח. הפיר הוביל למנהרה העצומה, ששימשה את חמאס לביצוע התקפות ופעילות הגנה נגד כוחות צה"ל.

המנהרה שכאמור היתה באורך של קילומטר וחצי הכילה כמה דלתות הדף. בפשיטה הראשונית אותרו אמצעי לחימה רבים, ביניהם טילי נ"ט, קלצ'ניקובים, מטענים ורימוני נפץ. כפי שניתן לצפות, המנהרה הכילה בתוכה חלל שהייה, שירותים וחדרים נוספים. המנהרה הושמדה כליל, ותפסיק להוות איום על כוחותינו ועל מדינת ישראל.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן