ניצחון אישי: נוגה וייס ששוחררה מהשבי, סיימה בהצטיינות קורס מש"קיות ת"ש

מחוסר ודאות בשבי ועד לשרוך הסגול בצה"ל: נוגה וייס ששוחררה משבי חמאס סיימה בהצטיינות קורס מש"קיות ת"ש. "אני מתרגשת לקראת מה שעתיד לבוא, להרגיש שהשפעתי על חיילים", אמרה.

קרדיט: דובר צה"ל

צה"ל הודיע הבוקר (רביעי) כי טוראי נוגה וייס, ששוחררה משבי החמאס בנובמבר האחרון, סיימה בהצטיינות את קורס מש"קיות ת"ש. נוגה קיבלה שרוך סגול ממפקדת הקורס.

נוגה שיתפה את תחושותיה: "היו לי הרבה מחשבות לפני. מהרגע שבו הייתי בטוחה שלא אתגייס לעולם, עד לרגע בו הרגשתי בטוחה במקום שבו אני נמצאת, והבנתי שאני רוצה לנצח את עצמי ואותם. במהלך ההכשרה הפכתי יותר ויותר שלמה עם ההחלטה שלי, והיום אני מסיימת את הקורס בתחושה שניצחתי. אני מתרגשת לקראת מה שעתיד לבוא, להרגיש שהשפעתי על חיילים".

נוגה שוחררה בעסקת החטופים הראשונה יחד עם אמה לאחר 50 ימים בשבי. אביה, אילן, נרצח וגופתו עדיין מוחזקת בעזה.

בעדות קודמת, נוגה תיארה את חוויותיה מיום 7 באוקטובר: "הייתי מתחת למיטה כשראיתי את אימא שלי נחטפת. אחיות שלי ייעצו לי לצאת החוצה ולברוח, אבל כשיצאתי היו מחבלים בכל האזור רצים ועל אופניים, אז התחבאתי בשיחים".

היא המשיכה לתאר את רגעי החטיפה: "מסביבי היו יותר מ-40 מחבלים, כולם מפנים אליי קלצ'ניקובים ולידי גופות של אנשים שאני מכירה. ואז הם מכניסים אותי לרכב ואנחנו נכנסים לעזה, המונים, ילדים ומבוגרים צועקים ומריעים, מכניסים ידיים אל תוך הרכב כדי למשוך לי בשיער. לא הבנתי למה לא יורים בי פשוט".

נוגה גם סיפרה על הרגע המרגש בו פגשה את אמה בשבי: "פתאום נכנסת לתוך הבית מישהי ערביה עם חיג'אב. לוקח לי קצת זמן להבין שמי שאני רואה זו אימא שלי. לא ידעתי שהיא בחיים והיא לא ידעה שאני בחיים, זו בכלל לא סיטואציה שעברה לי בראש. הייתי בטוחה שנשארתי לבד".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
1 תגובה
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
איתמר דויטש
איתמר דויטש
9 ימים לפני

וואו חזק מאוד

טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן