ניצולי השואה יקבלו סיוע מוגבר מגרמניה

ועידת התביעות הגיעה להסכם עם ממשלת גרמניה להגדלת התמיכה בניצולי השואה ברחבי העולם. ההסכם, שנחתם בעקבות משא ומתן שנתי, כולל מספר נקודות עיקריות:

קרדיט: קובי גדעון / לע"מ ישראל

שירותי רווחה:
* מימון נוסף: יוקצו 105 מיליון אירו נוספים בכל שנה לשירותי רווחה עבור ניצולי שואה. סכום זה יגדיל את התקציב השנתי הכולל לשירותי רווחה ל-893.9 מיליון אירו.
* סיוע מותאם: שירותי הרווחה, הניתנים על ידי רשת של כ-300 ארגונים ב-83 מדינות, כוללים שעות סיעוד וטיפול ביתי, חבילות מזון, תרופות, הסעות, פעילות חברתית ועוד.
חינוך:
* הגדלת תקציב: תקציב החינוך בנושא השואה יגדל ב-51 מיליון אירו עד סוף 2028, ויגיע לסך של 164 מיליון אירו לאורך ארבע שנים.
* הבטחת זיכרון: מטרת הגדלת התקציב היא לחזק את חינוך הדורות הבאים על אירועי השואה ומורשתה.

 

תשלומים ישירים:
* המשך התמיכה: התשלומים הישירים לניצולי שואה, הכוללים תשלום חד פעמי או קצבאות חודשיות, ימשיכו במתכונת דומה לשנים קודמות.

* ירידה קלה: סך התשלומים הישירים בשנת 2025 צפוי לעמוד על כ-500 מיליון דולר, ירידה של כ-40 מיליון דולר בהשוואה ל-2024.
גרג שניידר, מנכ"ל ועידת התביעות, הדגיש את חשיבות ההסכם: "ככל שגילם של ניצולי השואה עולה, צרכיהם גדלים והטיפול בהם מורכב יותר. הסכם זה יבטיח שניצולים אלה יקבלו את הסיוע והשירותים הדרושים להם כדי לחיות בכבוד ובביטחון."

חינוך לדורות הבאים: "במיוחד בתקופה זו של עלייה באנטישמיות והכחשת השואה, חיוני להשקיע בחינוך מקיף על מנת להבטיח שהזיכרון לא יימחה ושהלקחים יילמדו."

ועידת התביעות היא ארגון ללא מטרות רווח הפועל מזה למעלה מ-70 שנה למען קבלת פיצויים עבור ניצולי שואה ברחבי העולם. הארגון פועל ממטהו בניו יורק, לצד סניפים בתל אביב, וינה, פרנקפורט וברלין.

ההסכם החדש בין ועידת התביעות לממשלת גרמניה מבטיח תמיכה חיונית ומוגברת עבור ניצולי השואה ברחבי העולם, תוך הדגשת חשיבות חינוך הדורות הבאים על אירועי השואה ומורשתה.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן