נורווגיה, ספרד ואירלנד מכירות במדינה פלסטינית

נורווגיה ואירלנד הודיעו היום (רביעי) על הכרתן במדינה פלסטינית, שר החוץ הורה על החזרה מידית של השגרירים ארצה.

היום (רביעי), נורווגיה ואירלנד הודיעו על הכרה במדינה פלסטינית, החלטה שמשפרת עוד יותר את מעמדה של הרשות הפלסטינית בקרב המדינות הבינלאומיות.

ראשי הממשלה של שתי המדינות הודיעו על החלטתם באופן רשמי. ראש הממשלה של נורווגיה, יונס גר סטורה, הדגיש כי ההליך יושלם במהירות ויתקיים עד ל-28 במאי. בנוסף, הוא קרא למדינות נוספות להכיר במדינה הפלסטינית, תוך הדגשת האמונה של נורווגיה בעקרון של שתי מדינות לשנים העתידות. לצעדי נורווגיה הצטרפה אירלנד, כאשר ראש הממשלה שלה, סיימון האריס, יכריז רשמית על הכרה במדינה פלסטינית. נכון לעכשיו, גם ראש הממשלה של ספרד, פדרו סנצ'ס, הביע את כוונתו להכיר במדינה פלסטינית בתאריך זה.

חשוב להוסיף כי אין בהכרזתן של המדינות צעד ממשי, כאשר ארצות הברית, המשפיעה העיקרית על מדינת ישראל במלחמה, אינה עומדת עם המדינות באותו הראש ואף מאשרת את התקדמות הלחימה למעמקי רפיח.

"אני שולח היום מסר חד וברור – ישראל לא תבליג מול מי שחותרים תחת ריבונותה ומסכנים את ביטחונה. אירלנד ונורווגיה מתכוונות לשלוח היום מסר לפלסטינים ולכל העולם: הטרור משתלם", אמר שר החוץ כ"ץ. "אחרי שארגון הטרור חמאס ביצע את הטבח הגדול ביותר של יהודים מאז השואה, אחרי שביצע את פשעי המין המחרידים שראה העולם, מדינות אלו בחרו לתת פרס לחמאס ולאיראן ולהכיר במדינה פלסטינית".

לפי כ"ץ, "הצעד המעוות של מדינות אלו הוא עוול לזכר קורבנות ה-7.10. הוא אף פגיעה במאמצים להשבת 128 החטופות והחטופים – זו רוח גבית לג'יהאדיסטים של החמאס ולאיראן, שמרחיקה את הסיכוי לשלום ומערערת על זכותה של ישראל להגנה עצמית".

"אני שולח היום מסר חד לאירלנד ונורווגיה: ישראל לא תעבור על כך בשתיקה", הוסיף שר החוץ. "הוריתי זה עתה על החזרת שגרירי ישראל מדבלין ואוסלו לישראל להתייעצויות דחופות בירושלים. לצעד הנמהר של שתי המדינות יהיו השלכות חמורות נוספות. אם ספרד תממש את כוונתה להכיר במדינה פלסטינית יינקט נגדה צעד דומה. מצעד האיוולת האירי-נורווגי לא מרתיע אותנו, אנו נחושים להשיג את מטרותינו: השבת הביטחון לאזרחינו, מיטוט החמאס והשבת החטופים. אין מטרות צודקות מאלו".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן