נועה, אלמוג, שלומי ואנדרי שבו לחיק משפחותיהם: התמונות 

אחרי 246 ימי ציפייה של ארבע משפחות ומדינה שלמה: דובר צה"ל פרסם תיעודים מרגשים מרגעי האיחוד של ארבעת החטופים עם בני משפחותיהם • אימו של אלמוג: "הוא ביקש שאמסור - יש לנו עם חזק"

קרדיט: מטה משפחות החטופים

תיעודים מרגעי המפגשים המרגשים של נועה ארגמני, אלמוג מאיר ג'אן, אנדרי קוזלוב ושלומי זיו, שחולצו היום (שבת) במבצע נועז משבי חמאס בעזה פורסמו. הארבעה נפגשו לראשונה אחרי 246 ימים עם משפחותיהם וחבריהם בבית החולים שיבא תל השומר.

נועה ארגמני ששוחחרה היום נפגשה לראשונה עם אביה יעקב ארגמני אחרי שמונה חודשים שבהם הייתה בשבי חמאס. האב יעקב אמר לאחר שהשניים נפגשו בבית החולים תל השומר: "נועה חזרה! אל לנו לשכוח שיש עוד 120 חטופים בשבי, אנחנו חייבים לשחרר אותם!"

קרדיט: דובר צה"ל

"אחרי שמונה חודשים שהיינו מנותקים מנועה, ברוך השם ישתבח שמו נועה חזרה. לכן אני מבקש לומר – ברוך אתה ה' אלוהינו מלך העולם שהחיינו וקימנו והגענו לזמן הזה. אני מבקש להודות לכל אחד ואחד: לנשיא, לראש הממשלה ולכולם – לכל אחד ואחד. אל לנו לשכוח שיש עוד 120 חטופים בשבי. אנחנו חייבים לשחרר אותם ולעשות את כל המאמצים בכל דרך שהיא כדי להביא אותם לארץ ולבני משפחותיהם. אני רוצה לומר שהיום בשעה 20:00 בכיכר תהיה עצרת. תגיעו כולכם! אגב זה יום ההולדת שלי, תראו איזה מתנה קיבלתי. תודה לכל אחד ואחד".

קרדיט: דובר צה"ל

קרוב משפחה של נועה ארגמני אמר שהיא סיפרה כי "משום מקום, בסביבות 10:00 בבוקר, הגיעו ואמרו לה 'אנחנו מצה"ל, באנו לחלץ אתכם'. היא הייתה בשוק".

מנהל ביה"ח ספרא לילדים פרופ' איתי פסח סיפר על מצבם של ארבעת החטופים: "הם מדברים ומתקשרים, מצבם יציב. הם מתרגשים מאוד מהפגישה עם משפחותיהם וחבריהם. אני מאמין שהבירור והבדיקות ייעשו בעדינות וייקחו זמן. השבים עברו תקופה מאוד מורכבת ותלאות. צריך לעשות את הדברים בצורה מורכבת שתיקח זמן, אנחנו לא ממהרים".

ראש הממשלה בנימין נתניהו נועד עם המחולצים ועם משפחותיהם בבית החולים ולאחר מכן נשא דברים: "אביה של נועה אמר – 'קיבלתי את המתנה'. אנדרי סיפר שהייתה לו מחברת, שבה כתב בכל יום בשבי 'כל יום הוא מתנה'. נחזיר את כולם. גם עכשיו עובדים על עוד החזרות".

נתניהו העביר מסר לחמאס: "צה"ל יכול להגיע לכל מקום – בדרך זו או אחרת", והוסיף: "זה היה מבצע הירואי שיירשם בתולדות הגבורה של ישראל". נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן מסר: "לא נעצור עד שכל החטופים ישובו ונגיע להפסקת אש".

משפחות החטופים שחולצו מסרו הערב הצהרה, ומסרו את תנחומיהם למשפחת לוחם הימ"מ שחירף את נפשו למען חילוץ קרוביהם משבי חמאס. לפי קרובי החטופים, חלק סיפרו שהם ראו את ההפגנות בטלוויזיה ושנלחמים עליהם. יעקב ארגמני אמר: "מודה לצבא המוסרי והערכי בעולם". ג'ני מאסטר, בת זוגו של אנדרי, אמרה: "מחזקת את כוחות צה"ל ומודה על המבצע ההירואי המצוין הזה. אנחנו עם 120 משפחות החטופים".

קרדיט: דובר צה"ל

אימו של אלמוג אמרה: "מאוד שמחה שאלמוגי חזר יחד עם החטופים האחרים, אושר גדול. הוא ביקש למסור שיש לנו עם חזק. הוא מחזק את הלוחמים ומאחל לכל החטופים לחזור הביתה בשלום. אני רוצה להוסיף תודה רבה לצבא שלנו, לחיילים המופלאים, לעם הנפלא שלנו ששומר על רוחו. אני מרגישה את השמחה של העם. לא שוכחים את החטופים שעדיין בעזה ונמשיך במאבק להשיבם – החיים והנרצחים".

קרדיט: דובר צה"ל

רוזי זיו, אימו של שלומי, מסרה: "החלום שלי התגשם ואני מאחלת את זה גם לשאר החטופים. מודה לבורא עולם, לעם, למדינה, לצבא, לממשלה. רק יחד נוכל לנצח בעזרת ה' ובעזרת החיילים המופלאים. שה' יחזיר את כולם בשלום, בריאים ושלמים".

קרדיט: דובר צה"ל

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן