נדקר, התעשת, חיסל ומנע אסון גדול יותר בפיגוע בכרמיאל

סמל נתן שמעון אבני חיסל את המחבל למרות פציעותיו הקשות; חברו, אלכסנדר יקימינסקי, נרצח בפיגוע

קןבי אבני ובנו נתן שמעון אבני. הצילום באדיבות המשפחה.

טרגדיה ואומץ לב התערבבו זה בזה בפיגוע הדקירה שהתרחש אתמול (רביעי) בקניון בכרמיאל. סמל נתן שמעון אבני מצפת, כעת מאושפז במרכז הרפואי לגליל בנהריה, הצליח למנוע אסון גדול יותר כשחיסל את המחבל למרות פציעותיו הקשות.

האירוע התרחש כאשר אבני וחברו, אלכסנדר יקימינסקי, עצרו לאכול בקניון בדרכם לבסיסם בצפון הגולן. המחבל, ג'ואד רביע מנחף, תקף אותם מאחור, דוקר את שניהם. למרות שלוש דקירות בחזה ובכתף, אבני הצליח להגיב במהירות ולחסל את המחבל, מונע בכך פגיעה נוספת באזרחים.

המשטרה עצרה ארבעה בני משפחה של המחבל וכעת מנהלת חקירה מקיפה בניסיון להבין את נסיבות הפיגוע.

קובי אבני, אביו של נתן, תיאר את האירוע: "מצבו של בני בינוני ויציב, הוא עבר ניתוחים ואושפז במחלקה לטיפול נמרץ פה בבית החולים בנהריה. הוא היה ביחידה עם הנהג שנרצח אלכסנדר יקימינסקי, הוא ליווה אותו כמאבטח בנסיעה לבסיס שלהם בצפון הגולן ואז הם יצאו, עצרו לאכול משהו בקטנה בקניון בכרמיאל. המחבל הגיח מאחור ודקר אותם, ובסרטון רואים את בני ואת אלכסנדר נפצעים מדקירות ואז בני מתפקד במהירות, יורה ומחסל את המחבל. לצערנו אלכסנדר החבר שלו נרצח בפיגוע הנוראי".

דודו של נתן, השחקן אקי אבני, שיתף את מצבו של אחיינו: "אנחנו מחבקים את נתן ואת המשפחה. זה הבן של אחי הגדול. הגעתי כבר אתמול לבית החולים בנהריה והצוותים פה מדהימים. המצב של נתן יציב והוא מורדם אבל הוא יהיה בסדר. יש לו שלוש דקירות בחזה וריאה מחוררת". הוא הוסיף: "אמא שלי התקשרה אליי ואמרה לי שנתן נפצע. מיד פתחתי את החדשות וזיהיתי אותו. הצטערתי שהוא נקלע לסיטואציה הזו שתלווה אותי לכל החיים והוא יצטרך הרבה כוחות וטיפול. אנחנו גאים בו כי הוא מן הסתם מנע אסון גדול יותר."

למרות מצבו, נתן מודע לגורל חברו. אקי אבני סיפר: "אתמול כשהוא התעורר למספר דקות הוא אמר לנו שהוא יודע שאנחנו לא מספרים לו אבל לפי הפציעה שהוא ראה שיש לאלכסנדר, הוא מבין שהוא לא בחיים. אני רוצה למסור תנחומים למשפחה של אלכסנדר שהיה חבר שלו".

יקימינסקי, בן 19 מנהריה, היה נהג משא כבד בגדוד 71 בחטיבה 188. אמו, אולגה, אמרה בכאב: "אין ילדים כאלה. אני מאוד גאה בו על מה שעשה. תמיד אהבו אותו, מגיל קטן. היה לו קשה בצבא בהתחלה, ובזמן האחרון הוא ממש הרגיש מקובל שם, אהב את האנשים סביבו, התרגל למסגרת וגם לזה שהוא תורם משהו. הוא היה אמור לחזור הביתה מחר".

שתפו כתבה זו:

5 1 הצבעה
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן