משרד התיירות בצעד לטובת המפונים

 מכתב אזהרה נשלח ממשרד התיירות למלונות בתגובה לתלונות המפונים על הרעת התנאים  

freepik

המציאות המאתגרת שבה נמצאים המפונים במשך שבעה חודשים שבה חדרי המלון הקטנים הפכו עבורם לבית, לא נהייתה קלה יותר עם הזמן. לאחר שמפוני הצפון והדרום התלוננו על יחס מבזה ולא הולם שקיבלו בחלק מבתי המלון שמארחים אותם, משרד התיירות נכנס לתמונה ושלח מכתב אזהרה משפטי שנשלח לכל המלונות בישראל שמארחים מפונים.

במכתב מובהר כי כלל המלונות מחוייבים לעמוד בכל תנאי ההסכמים שסוכמו עמם ובין המדינה ולהימנע מאפליית האורחים המפונים ופגיעה בהם, אחרת לא יקבלו את התשלומים המגיעים להם.

כאמור, על רקע ניסיונות חוזרים ונשנים מצד כמה מרשתות בתי המלון הגדולים להאיץ באורחים המפונים מבתיהם בדרום ובצפון לעזוב את המלונות כדי שנופשים ימלאו את מקומם, משרד התיירות התערב ושלח את המכתב.

לטענת המפונים, המלונות מפעילים עליהם לחצים פסיכולוגיים, איומים על סילוק בכפייה, ולפעמים אפילו 'מענישים' בעונשים קולקטיביים את כלל המפונים במידה והם מעיזים להתלונן ולחשוף לציבור או לתקשורת את שנעשה להם.

כך מספר פאר לרדו, רכז מפוני קריית שמונה בתל אביב:
"יש מלונות שנותנים יחס מאוד חמים וביתי, בעיקר באלו הקטנים, אבל בכמה מהמלונות של הרשתות שרוצות לחזור לשגרת עבודה ולהפריד בין המפונים לאורחים הרגילים – המצב שונה, יש מלונות שדורשים פתאום תשלום עבור חניה, לא מאפשרים לבני משפחה גרעינית מהמילואים להצטרף בסופי שבוע, מגישים לתושבים שלנו אוכל בחמגשיות ועוד".

במכתב למלונות מבהירים במשרד התיירות כי "באחרונה מתקבלות תלונות של מפונים לפיהן נמנעת מהם גישה ושימוש בשטחים ציבוריים של המלון וביתר שירותיו, תוך אפלייתם מאוכלוסיית האורחים הכללית, משל היו אורחים סוג ב', בניסיון לדחוק רגליהם ולגרום לעזיבתם".

עוד עולה מהמפונים שהתלוננו למשרד התיירות כי הם נתקלים בשינויים תכופים ופתאומיים בזמני הארוחות, בגישה לשירותים כמו מכונות כביסה ועוד.

במסגרת ההסכמים שנחתמו בין משרד האוצר לבתי המלון, הם קיבלו עד כה תקציב של למעלה מ-2 מיליארד שקל מקופת המדינה עבור אירוח המפונים. בהתאם להסכמים אלו, בתי המלון מחויבים לאפשר שימוש מלא בכל השטחים והמתקנים הציבוריים שלהם עבור המפונים.

כנגד זאת, בתי המלון מקבלים תמורה על פי תעריפי האירוח הרגילים שלהם, העומדים על מעל 800 שקלים ליום עבור זוג ו-200 שקלים ליום עבור כל ילד. ממשרד התיירות הדגישו כי בחודש נובמבר האחרון הועלו התעריפים המשולמים לבתי המלון, בין היתר על בסיס ההתחייבות שלהם לאפשר שימוש מלא במתקני המלון ושירותיו לטובת המפונים.

מטרת מכתב האזהרה היא להקל על מצבם של המפונים ככל הניתן, עד שיוכלו אלו לחזור בבטחה לבתיהם.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן