משבר קואליציוני: הזדמנות לקידום שיתוף פעולה בין הממשלה למגזר החרדי?

חה"כ ויו"ר ועדת הכספים משה גפני, הציב אולטימטום לראש הממשלה בנוגע לשכר המורות החרדיות.

נתניהו- אבי אוחיון / לשכת העיתונות הממשלתית של ישראל

משבר קואליציוני פרץ היום לאחר שיו"ר סיעת דגל התורה, ח"כ משה גפני, הודיע לראש הממשלה בנימין נתניהו כי יתפטר מתפקידו כיו"ר ועדת הכספים של הכנסת אם לא תוסדר עד 1 ביוני סוגיית תשלום המשכורות למורים במוסדות של החינוך החרדי.

״יש קיפוח בתוך הקיפוח, אפליה בתוך האפליה״, אמר גפני במליאה לפני יומיים. ״זה לא בסדר שמערכת החינוך לא עובדת שם. הגננת בצפת והגננת במעלות מקבלות משכורת. רק אם היא חרדית – היא לא מקבלת את המשכורת הזאת. אכזבו אותי חברי הכנסת החילונים. אני נמצא בבניין הרבה מאוד שנים. לימדו אותי שצריך שכולם יקבלו את אותה המשכורת. שיהיה שוויון״.

עוד הוסיף חה״כ גפני: ״למה הגננת שמלמדת את הילדים לא מקבלת את אותה המשכורת? איפה כל הדיבור הזה שכולם צריכים להיות שווים? אם היו אומרים שהחרדיות לא יודעות ללמד… אבל הטובות ביותר במתמטיקה זה החרדיות. הטובות ביותר. למה מפלים אותם לרעה? מה חטאו ומה פשעו הילדים בגני הילדים שהגננת לא צריכה לקבל אותו דבר?״

במפלגת יהדות התורה כתבו: "הסיעה מגבה את ח"כ הרב משה גפני בהודעתו לראש הממשלה. סיעת יהדות התורה בכנסת התכנסה היום לדיון דחוף, ושמעה את הודעת ח"כ הרב משה גפני לראש הממשלה, בנימין נתניהו. הסיעה מגבה את הרב גפני בהודעתו לראש הממשלה, שאם לא יסוד נושא החינוך החרדי על כל מוסדותיו, הוא לא יוכל להמשיך לכהן בתפקידו כיו"ר ועדת הכספים של הכנסת".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן