מצעד הגאווה יתקיים בירושלים בסימן שחרור החטופים | שינויים יחולו בהסדרי התנועה

המצעד השנה מגיע על רקע קולות המאבק בתנועות אנטי-ישראליות, ביניהן תנועות להט"ביות ברחבי העולם, ומשקף את כך שמדינת ישראל היא המדינה היחידה במזרח התיכון שמכילה מגוון דעות רחב ומאפשרת קיום מצעדים מסוג זה. רעיית נשיא המדינה לנציגי ״הבית הפתוח״: "כל אחד בדרכו, מנסה להפוך את המדינה לטובה יותר"

רעית הנשיא, מיכל הרצוג בפגישה עם נציגי "הבית הפתוח". קרדיט: דוברות בית הנשיא.

מצעד הגאווה והסובלנות בירושלים נערך היום (חמישי) בסימן השבת החטופים, ונושא את הכותרת Born To Be Free (לחופש נולדו). ממארגני המצעד, "הבית הפתוח לגאווה ולסובלנות" נמסר כי האירוע יהיה צנוע יותר השנה, ויכלול את המאבק להחזרת 125 החטופים.

המצעד השנה מתרחש על רקע קולות המאבק בתנועות אנטי-ישראליות, ביניהן תנועות להט"ביות ברחבי העולם, ומשקף את כך שמדינת ישראל היא המדינה היחידה במזרח התיכון שמכילה מגוון דעות רחב ומאפשרת קיום מצעדים מסוג זה. 

המצעד הנוכחי מתקיים בסימן הקריאה להחזרת החטופים והחטופות. בעצרת שתערך בסיום המצעד ישתתפו גם משפחות החטופים, נציגי משפחות שכולות וקהילות מפונות. לצד דגלי הגאווה יתנופפו גם דגלים צהובים ודגלי המאבק להחזרת החטופים, ולצועדים יחולקו צמידי זיהוי צהובים.

השינויים בהסדרי התנועה: היכן יעבור המצעד, ואלו צירים ישארו פתוחים?

לאחר התכנסות בגן הפעמון בשעה 15:00, המשתתפים יצאו לדרך מגן הפעמון לגן העצמאות בשעה 17:00. המסלול יעבור דרך הרחובות דוד המלך, פלומר, קרן היסוד, קינג ג'ורג', הלל ומנשה בן-ישראל. במהלך המצעד לא יושמע מוזיקה.

בנוגע לשינויים בהסדרי התנועה, משטרת ישראל הודיעה כי החל מהשעה 14:00 נסגרו לתנועה הרחובות במסלול הצעדה: קרן היסוד, פלומר, קינג ג'ורג', מנשה בן ישראל.

כמו כן, נסגרו לתנועה גם הרחובות המובילים אליהם: אגרון, אלחנון, שלום עליכם, מאפו, אחד העם, עזה (מארלוזרוב עד כיכר פריז), שמואל הנגיד, אבידע, קק"ל, ההסתדרות, המלך דוד מצומת פלומר (יישאר פתוח מצומת המכס לתושבי השכונה ומשם שמאלה לקריב), דוד מרכוס, ז'בוטינסקי עד דוד המלך, יצחק קריב, דוד רמז, אמיל בוטה ואליהו שמע (תתאפשר יציאה ליצחק קריב).

צירי התנועה יפתחו באופן מדורג עם התקדמות המצעד.

המשטרה הודיעה כי תפעל לצמצם ככל שניתן את הפגיעה במרקם החיים באזור, תוך שמירה על מהלכה התקין של הצעדה, בה צפויים להשתתף אלפים רבים, והבהירה כי כל מי שינסה לשבש את מהלכו התקין של המצעד יטופל בחומרה.

בין הצירים שיוותרו פתוחים: דרך חברון, חטיבת ירושלים, מנהרת צה"ל, חיים בר לב- לשני הכיוונים.

רעיית נשיא המדינה לנציגי ״הבית הפתוח״: "כל אחד בדרכו, מנסה להפוך את המדינה לטובה יותר"

מבית הנשיא נמסר כי לקראת מצעד הגאווה הירושלמי רעיית נשיא המדינה מיכל הרצוג, אירחה בבית הנשיא נציגים מעמותת ״הבית הפתוח בירושלים לגאווה ולסובלנות״, המהווה מרכז פעיל של קהילת הלהט״ב בירושלים. העמותה פועלת בכדי לספק שירותים קהילתיים וחינוכיים לצד שירותי מרפאה ושירות פסיכו-סוציאלי, בעבור קהילת הלהט"ב בירושלים והסביבה.

במפגש לקחו חלק גם גלעד גולן, אביו של רס״ן שגיא גולן ז"ל שנפל במלחמת ״חרבות ברזל״, לצד בן זוגו של שגיא, עומר אוחנה. השניים שיתפו כי השנה משפחותיהם והרבה מחבריו של שגיא ישתתפו במצעד לזכרו.

במהלך המפגש שוחחו המשתתפים על קיום המצעד, שיערך השנה במוטיב חירות בשיתוף פעולה עם מטה החטופים בירושלים, ועל החשיבות בקבלת האחר.

עוד השתתפו במפגש יונתן ולפר יו״ר ״הבית הפתוח״, נילי מדרר מנכ״לית ״הבית הפתוח״, תום ברקאי ראשת מטה משפחות החטופים והנעדרים בירושלים, ומתנדבי העמותה.

רעיית הנשיא מיכל הרצוג פתחה את דבריה ואמרה: ״מפגשים מהסוג הזה מרגשים אותי מאוד. המצעד השנה ונושא החירות שבמרכזו הם הדרך שלכם להביע סולידריות, ולהראות את האכפתיות – כל אחד מהזווית שלו. אין רק דרך אחת לתמוך ולהביע את מנעד הרגשות שאנו חווים ביחס לתקופה הקשה. כולנו רוצים שיהיה עתיד טוב יותר, מכיל ושוויוני, פתוח ומקבל. כולנו מייחלים שהמדינה שלנו תהיה מדינה יותר טובה, וכך, כל אחד בדרכו, מנסה לעשות את השינוי, וזה בדיוק מה שאתם עושים. המשיכו בעבודתכם החשובה והמשמעותית״.

 

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן