מצטרפת למועדון הידוע לשמצה: ארמניה מכירה במדינה פלסטינית

ארמניה הצטרפה היום (שישי) לשורת המדינות המכירות במדינה פלסטינית. בהכרזה זו, הפכה ארמניה למדינה ה-145 בעולם שנוקטת בצעד זה, והתשיעית לעשות כן מאז פרוץ המלחמה בעזה.

ויקיפדיה

בהודעה רשמית, משרד החוץ הארמני הצהיר: "ארמניה מגנה פגיעה באזרחים ואלימות המופגנת כלפי אזרחים וגם שבייה של אזרחים וקוראת לשחרור ללא תנאים של החטופים. ארמניה מצטרפת לקריאה של העצרת הכללית של האו"ם וקוראת להפסקת אש מיידית בעזה, ומביעה תמיכה בפתרון שתי המדינות".

ההצהרה המשיכה: "בהתבסס על האמור לעיל ומאשרור המחויבות למשפט הבין-לאומי ולעקרונות שוויון, ריבונות ודו-קיום בשלום, הרפובליקה של ארמניה מכירה במדינה פלסטינית".

צעד זה של ארמניה מגיע על רקע מורכבות היחסים הגיאופוליטיים באזור. ישראל מקיימת יחסים אסטרטגיים הדוקים עם אזרבייג'ן, יריבתה המרה של ארמניה, שניצחה אותה במלחמה על חבל הארץ נגורנו קרבאך. ישראל ייצאה נשק מתקדם שסייע לאזרבייג'ן בעימותים האחרונים עם ארמניה. לישראל יש אינטרס לתמוך באזרבייג'ן, שנותנת לב דריסת רגל באזור אסטרטגי הקרוב לאיראן. מנגד, ארמניה מטפחת קשרים אסטרטגיים עם איראן, כולל שיתוף פעולה בתחום הנשק.

החלטתה של ארמניה להכיר במדינה פלסטינית מצטרפת למהלכים דומים של מדינות אחרות כמו ספרד, אירלנד, נורווגיה וסלובניה, שנקטו בצעד זה לאחר אירועי 7 באוקטובר.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן