מפקד חדש לחטיבה 401 שמובילה את הלחימה בעזה

חטיבה 401, מובילה בימים אלו את התמרון ברפיח ולקחה חלק משמעותי בלחימה עד כה. אחסאן דקסה פיקד בעברו על גדוד 82, היה קצין המבצעים של פיקוד הצפון ומפקד עוצבת הגולן.

אתר צה"ל

אל"ם אחסאן דקסה, קצין ותיק ומנוסה, עטיר זכויות ושבחים, נכנס לתפקידו כמפקד עוצבת 'עקבות הברזל' (401), מחליף את אל"ם בני אהרון. טקס החילופים התקיים אתמול (שלישי) במרחב רפיח שברצועת עזה, בנוכחות בכירי צה"ל.

בטקס, אמר מפקד אוגדה 162, תא"ל איציק כהן:

"לפני כשמונה וחצי חודשים יצאנו להתקפה על ארגון החמאס, יצאנו למלחמה כל כך צודקת. אנחנו לא בחרנו במלחמה הזו – האויב בחר בה. הוא בחר לחנוק את גרון ילדנו ולפגוע באזרחינו.
צק"ח 401, בתאריך ה-7 באוקטובר נלחמתם בקרבות ההגנה בעוטף עזה, וב-27 באוקטובר יצאתם להתקפה על העיר עזה, מאז נלחמתם ברציפות והיום אתם קרובים להכרעת חטיבת רפיח יחד עם כוחות אוגדה 162 הנוספים. בני, אני מבקש להודות לך, להצדיע לך בשם כולם על מסירותך וההשקעה, על תרומתך הכל כל חשובה לעם ישראל.
אחסאן, אין ראוי ממך לשאת היום את הלפיד הבוער. צק"ח 401, אני גאה בכם, המשיכו להוביל ולממש את משימתכם במצוינות. המשימה לא הסתיימה נמשיך עד הסוף- עד הניצחון".

המפקד היוצא, אל"ם בני אהרון, אמר:

"תחנות הכרעה כאן קודקוד, העיניים דומעות והלב פועם בעוצמה, זו לא סוף המלחמה, זו תחנה בדרך. זו התחנה שבה אני מעביר את האחריות על חטיבת ההכרעה ממני למחליף שלי אחסאן.
לפני 26 חודשים תפסתי פיקוד על חטיבה 401. נדמה שמאז הכל השתנה כאן – מדינת ישראל אחרת, צה"ל שונה, וגם חטיבה 401 שלנו – גם היא כבר לא אותה חטיבה. עברנו ביחד תקופה היסטורית מטלטלת ומעצבת. תקופה בלתי נשכחת. את חטיבה 401 הניעה רוח של אחריות לביטחון מדינת ישראל, ולרוח עם ישראל.
הניעה אותנו רוח של נחישות ועוצמה, רוח של לכידות ואחוות לוחמים, רוח של אופטימיות הומור וצחוק, רוח של חתירה לניצחון, התקפיות והרג מוחלט של כל מחבל חמאס שנקרה בדרכנו. ידענו לאורך כל הדרך שאנו מביאים את הטוב המוחלט למקום שבו הרוע הוא שורש, דרך חיים ועיקרון. אתם – אנשי החטיבה.
מכם שאבתי את הרוח, האנרגיה, הכוח וההשראה. בכל רגע של קושי, הרמתי את הראש מתוך צריח הטנק, ראיתי אתכם צועדים ברגל, נלחמים בטנק, בנמר, בדחפור ובהאמר או ששמעתי אתכם בקשר מהקדמית והתמלאתי מחדש. איבדנו בדרך חמישים ושישה לוחמים יקרים מכל, שיחסרו לנו לעד ויהיו חלק מאיתנו לנצח. נזכור ולא נשכח, נחבק את המשפחות השכולות היקרות, נמשיך להכריע גם לזכרם".

המפקד הנכנס, אל"ם אחסאן דקסה, אמר:

"לוחמי ומפקדי צוות הקרב של חטיבה 401, אתם שלוקחים חלק בתקופה הסטורית ומאתגרת, תקופה שכנראה לא הייתה כמותה מאז הקמתה של מדינת ישראל.
אני מלא גאווה לקבל את הזכות לפקד עליכם, דור מיוחד ואמיץ, של לוחמים ומפקדים שנלחמים ללא הפסקה כבר חודשים רבים וממשיכים להלחם גם ברגעים אלו בעודנו מדברים. יש לכולנו אחריות גדולה מאוד, ראשית, הצורך המובהק לבצע את משימותינו כלוחמים על הצד הטוב ביותר, תוך חתירה למגע והכרעה של חמאס בכל מקום שהוא יימצא ואף מול כל אויב שנדרש לעמוד מולו בזירות האחרות. ושנית, שנהיה ראויים לכם, הלוחמים והמפקדים שנלחמים בגבורה ולפצועים הגיבורים שלנו שנלחמים להשתקם וחלקם אף חזרו לשדה הקרב, וכמובן שנהיה ראויים לחללים ולמשפחות השכולות היקרות".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן