מפלגת הדמוקרטים: העבודה ומרץ מאחדים כוחות

מפלגת העבודה ומפלגת מרץ הודיעו על איחוד תחת השם "מפלגת הדמוקרטים". סגן הרמטכ"ל לשעבר, אלוף (במיל') יאיר גולן, יעמוד בראש המפלגה והוא צפוי לקבל שני שיריונים.

צילום: מאיר אליפור

היום (ראשון) בצעד היסטורי הודיעו מפלגת העבודה בראשות יו"ר המפלגה וסגן הרמטכ"ל לשעבר, יאיר גולן, ומפלגת מרצ בראשות מזכ"ל המפלגה, תומר רזניק, על הגעה להסכם משותף של איחוד תחת מפלגה אחת בשם "הדמוקרטים". ההסכם יובא לאישור הוועידה ה- 11 שנבחרה ב 26.6 ולאישור ועידת מרצ והוא יפורסם באתר המפלגה בימים הקרובים.

סגן הרמטכ"ל לשעבר, אלוף (במיל') יאיר גולן, יעמוד בראש המפלגה והוא צפוי לקבל שני שיריונים: האחד בעשירייה הראשונה והשני בעשירייה השנייה. מהמפלגה החדשה מסרו "שלא כבעבר, לא מדובר ב'בלוק טכני', אלא במהלך היסטורי שמייצר, סוף סוף, מפלגה אחת גדולה ומאוחדת, מפלגה ליברל-דמוקרטית ציונית שתהווה בית פוליטי לציבור גדול בישראל".

במפלגה החדשה צפוי להתקיים מנגנון שיבטיח כי עד המקום הרביעי ברשימה ייכלל לפחות נציג אחד ממרצ, עד המקום השמיני לפחות נציג נוסף, וכך גם עד המקום השנים עשר והשישה עשר. הבטחת ייצוג בשיעור דומה תינתן גם במוסדות המפלגה החדשה. בנוסף, יצורפו למפלגה הסיעות המוניציפליות של מרצ והן גם יהפכו לסיעות מייצגות של המפלגה המאוחדת, יחד עם סיעות העבודה ברשויות המקומיות. המפלגה המאוחדת תיבנה על בסיס ערכי מפלגת העבודה – המורשת ההיסטורית, הרעיונית והארגונית של מייסדיה, מקימי המדינה ומבססי ביטחונה.

יו"ר המפלגה יאיר גולן מסר: ״אחת המטרות שהצבתי לנו היא יצירת חיבורים שיביאו למיצוי הפוטנציאל האלקטוראלי של המחנה. זו מטרה פוליטית, ציבורית וערכית הכרחית. מדינת ישראל נמצאת בשעתה הקשה ביותר וזוהי עת הכרעות – איומים ביטחוניים חמורים וערעור רקמת החיים העדינה שלנו – כל אלה מחייבים צעדים אמיצים".

מזכ"ל מרצ תומר רזניק מסר: "האיחוד הזה הוא תיקון כפול – הוא גם תיקון של העבר אבל הוא בעיקר תיקון לעתיד – כי בלי האיחוד ובלי השילוב של האידאולוגיה והרעיונות של המפלגות לצד תרגומן לכוח פוליטי משמעותי לא יהיה תיקון למדינת ישראל". עוד הוסיף כי "זהו הגוף הפוליטי היחיד שמניף באומץ את הדגל המדיני, החברתי והאזרחי וישראל חייבת לקבל הכרעות הרות גורל בתחומים אלה. אני מודה ליו"ר העבודה יאיר גולן שהבין את גודל השעה ואת חשיבות האיחוד הזה ובטוח שבהנהגתו נוביל קו ברור ונגבש כוח משמעותי בבחירות הבאות".

יאיר לפיד על הצעד: "מברך את חברי יאיר גולן ואנשי מפלגות מרצ ועבודה על האיחוד. זהו צעד נכון וראוי. נעבוד איתם ועם כל מפלגות האופוזיציה להחלפת הממשלה מהר ככל האפשר. מאחל לכם בהצלחה בשם יש עתיד כולה".

 

 

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן