מפגינים אהבה: "למענם" לא מוותרים על האחדות

עמותת "למענם – לא חוזרים ל-6 באוקטובר" חרטה על דיגלה את שינוי השיח הישראלי כמורשתם של חללי המלחמה כשהיא זועקת זעקה אחת חדה: אחדות.

קרדיט: עמותת ״למענם״ מבית כרם

בתחילת מלחמת חרבות ברזל קמה החברה הישראלית מהשברים כהבזק ברק. תוך שעות וימים בודדים לאחר האסון של השבעה באוקטובר, הגיעו המוני מתנדבים מכל קצוות החברה הישראלית לסייע למפונים, לחיילים, לפצועים ולמשפחות השכולות בציוד, אוכל ,תרומות מכל הסוגים ובעיקר בסולדריות ישראלית נפלאה.

עם הזמן, כשהמלחמה עדיין נמשכת ברקע החל "חיידק הפילוג" לשוב לאיטו אל חיקה של החברה. לשם כך, הקים לפני כחודש חגי לובר, אביו של סמ"ר (במיל') אלישע יהונתן לובר שנפל במהלך התמרון הקרקעי ברצועה, את עמותת "למענם – לא חוזרים ל-6 באוקטובר" שהוקמה ”למען קידום האחדות בחברה הישראלית, מתוך ראייה שאחדות היא מורשת הנופלים".

"חגי, מייסד העמותה, קם מהשבעה והבין שחיידק הפילוג עדיין נשאר בקרבנו ועוד מתגבר לאחר ה-7 באוקטובר", מספרים בעמותת למענם. "לכן, החליט להקדיש את חייו למען קידום האחדות. בתמיכה של משפחות שכולות נוספות, החליט להרים גיוס המונים כאשר המוני ישראלים וישראליות טובים תרמו למטרה החשובה הזו."

"מטרת העמותה: לייצר הד ציבורי חזק של דרישה לאחדות ולהידברות, מתוך ראייה שרוב רובו של העם רוצה לסלק את השיח המפלג מתוכנו", כך מסרו לנו, " הד ציבורי חזק משמעו תמיכה של מאות אלפי ואף מיליוני ישראלים בעמותה שלנו אשר יוצאים מהבתים ודורשים אחדות."

על מנת להשיג את מטרתם: השמעת קולו המאוחד של הרוב הישראלי, פועלים בעמותה בשני צירים מרכזיים:
א. תליית שלטי חוצות בדרכים ובדיגיטל, עם תמונות הנופלים, סלוגנים של אחדות וסלוגנים של שימת גבולות כמו "ישראל מנצחת ביחד" ו-"די לשיח המפלג!"

קרדיט: עמותת ״למענם״ מבית כרם

ב. משמרות אחדות – אלפי המתנדבים שלנו עומדים כל חמישי בשעה 19:00, ומוצ"ש בשעה 21:30 בצמתים מרכזיים בארץ בדרישה לאחדות. הם עומדים עם ווסטים צהובים עליהם הכיתוב "מפגינים אהבה – עוצרים את הפילוג" ושלטים עם סלוגנים של אחדות ותמונות של הנופלים. כיום יש לנו כ-27 צמתים בכל הארץ בהם עומדים המתנדבים שלנו.

"בנוסף, סיפרו לנו בעמותה, "אנו משתפים פעולה עם ארגונים נוספים הפועלים למען קידום הידברות ואחדות, כאשר השתתפנו בחגיגות העצמאות בלטרון מטעם קואליציית הארגונים הללו הנקראת 'ברית האחדות והתקווה'."
"קוראים לכם להגיע ולעמוד עימנו במשמרות האחדות, לדרוש את הדבר שהוא כמו אוויר לנשימה בימים אלו, ולהכיר אנשים מגוונים שרוצים בטובת החברה הישראלית!"

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן