מסמכים מסודרים? חופשה מוצלחת!

כל הטיפים לשמירה על סדר במסמכים כדי להקל על הטיסה הבאה שלכם.

צילום: גילי יערי/פלאש90

עם תחילת החופש הגדול ומיד לפני שאורזים את המזוודות ועולים על טיסה בדרך לחופשה, הכנו לכם כמה טיפים לשדה תעופה שכדאי לקחת בחשבון:

 1. תוקף דרכון – חשוב לבדוק שהדרכון בתוקף. שימו לב שהרבה מדינות מבקשות תוקף של לפחות חצי שנה, כדאי לבדוק לפני הטיסה את הדרישות של מדינת היעד.
 2. תוקף דרכוני השותפים לטיסה – הרבה פעמים יוצא שבודקים רק את התוקף של הדרכון האישי, אך צריכים גם לבדוק את דרכוני הילדים והשותפים האחרים לטיסה. כל משתתף בטיסה, גם תינוק, צריך שיהיה לו דרכון בתוקף. תמונת דרכון של תינוקות זה חמוד בהחלט, שווה לעשות גם בלי קשר לטיסה.

  קרדיט: באדיבות המצלם
 3. תקינות הדרכון – מעבר לתוקף, הדרכון צריך להיות שלם, ללא קרעים וללא קימוטים ניכרים. התמונה צריכה להיות עדכנית, אז אם עברתם שינוי משמעותי במראה (עיצוב שיער לדוגמא) מומלץ לדאוג לתמונה חדשה. שימו לב שכל דרכון לא תקין יכול לגרום לעיכובים רבים בשדה התעופה.

 

 1. דיוק בפרטים – בזמן הזמנת הכרטיסים לטיסה או חדר במלון, יש להקפיד על הדיוק בכתיבת הפרטים. צריכים לבדוק שהפרטים על ההזמנות הוא בדיוק כמו שמופיע בדרכון (כולל שמות שניים!).
 2. צילום דרכון – לפני הטיסה מומלץ לצלם ולהדפיס עותק של הדרכונים. את העותקים תשמרו במקום אחר מהדרכון, כך במקרה של אבידה, יהיה ברשותכם אחד מהם. צילום מאוד עוזר בהקשר של תהליך חידוש דרכון מהיר יותר.

מפקד חיל האוויר בטקס: "חמאס יוכרע בקרוב. למול חיזבאללה בצפון אנו מוכנים"

 1. מציאת הדרכון – כבר בעת רכישת כרטיסי הטיסה, ויש שיאמרו אף לפני, כדאי לדעת איפה הדרכון נמצא. לא נעים לקום בבוקר של לפני הטיסה, שגם ככה עמוס, ולהפוך את הבית בניסיון למצוא את הדרכון. באופן כללי, כדאי שתמיד הדרכון יהיה במקום בטוח, שמור, ידוע ובהישג יד.

  pixabay
 2. הבלטת הדרכונים – אין כמו החוויה של עמידה בתור לטיסת קונקשן במדינה רחוקה, ולראות את ערבוביית הדרכונים מכל העולם שעומדים יחד איתך. אך יחד עם זאת, במיוחד בזמן מלחמה, אנשים יזהו את הדרכון הישראלי, ופחות יאהבו את הרעיון. לכן, אם מדובר על מדינה פחות אוהדת לישראל, עדיף להיות פחות בולטים, כדי לא לעורר איזו מהומה מיותרת בשדה תעופה זר. לעומת זאת, במדינה ידידותית יותר, יש לכם הזדמנות לייצג את הפנים האמיתיות של ישראל, סומכים עליכם!

טיסה נעימה לכולם!

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
1 תגובה
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
גלי שוקרון
גלי שוקרון
19 ימים לפני

עזר לי מאד!

טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן