מסוף תחבורה חדשני נפתח בירושלים

המתחם כולל 215 עמדות טעינה לאוטובוסים חשמליים, קישור לרכבת הקלה ומקדם תחבורה ציבורית ירוקה ויעילה בעיר.

קרדיט צילום: שי שחר, באדיבות חברת מוריה לפיתוח ירושלים

ביום שני, 1/7/24, ייפתח רשמית מסוף הארזים בירושלים. המסוף, שנבנה בהשקעה של כחצי מיליארד שקלים, הוא פרי שיתוף פעולה בין עיריית ירושלים, משרד התחבורה וצוות תכנית אב לתחבורה, ובוצע על ידי חברת מוריה לפיתוח ירושלים.

המסוף החדש, הממוקם ליד שכונת רמות, מציע מגוון חידושים טכנולוגיים וסביבתיים:

1. 215 עמדות טעינה לאוטובוסים חשמליים
2. חניון "חנה וסע" (בבנייה)
3. קישור לקו הכחול של הרכבת הקלה
4. 12 רציפי אוטובוסים
5. מבני מנהלה ומנוחה לנהגים
6. "גג ירוק" בשטח של כ-20 אלף מ"ר

המסוף, המשתרע על שטח של 50 אלף מ"ר, נבנה במשך כשלוש וחצי שנים ומייצג צעד משמעותי לקראת תחבורה ציבורית ירוקה ונקייה בעיר.

הפעלת הקווים במסוף תתבצע בשלוש פעימות, כאשר הפעימה הראשונה תכלול קווים בין-עירוניים לערים כמו בני ברק, פתח תקווה, נתניה ורחובות, וכן קווים לצפון הארץ. קווים עירוניים יתווספו בהדרגה בפעימות הבאות.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, תא"ל (במיל') מירי רגב, מתייחסת לפרויקט:

"חזון התחבורה הציבורית הולך ומתגשם לנגד עינינו, עם השקתו הקרובה של מסוף האוטובוסים המתקדם והחשמלי כולו. זאת דוגמה מצוינת לדרך שבה נתנייד בשנים הקרובות, עם מעברים קלים ומהירים המתבצעים במתחם תחבורה משולב הכולל רכבת קלה, אוטובוסים, חניון חנה וסע, וגישה נוחה להולכי רגל ולרוכבי אופניים, והכל תוך חיבוריות וקישוריות מלאות. ירושלים ממשיכה להוביל ולשמש דוגמה לכל מדינת ישראל בכל הקשור לתחבורה ציבורית, ואני בטוחה כי כל ערי ישראל ילכו בעקבותיה."

ראש העיר ירושלים, משה ליאון, מדגיש את חשיבות הפרויקט לעיר:

"ירושלים מתפתחת! הפרויקט נותן מענה לגידול באוכלוסיית העיר ולצרכי התחבורה המתפתחים, ומתווסף לשורת מיזמי תחבורה ירוקים נוספים המקודמים על ידי עיריית ירושלים ומשרד התחבורה, באמצעות חברת מוריה לפיתוח ירושלים. חניון ירוק לאוטובוסים ירוקים בעיר ירוקה. נמשיך להצעיד את עיר הבירה לעבר העתיד ולקדם פרויקטים משני מציאות נוספים בתשתיות ובתחבורה שייטיבו עם הציבור, יעניקו חלופות נגישות ויעילות לשימוש ברכב הפרטי וכך יפחיתו את העומס בכבישים ויצמצמו את זיהום האוויר."

משה בן זקן | ויקידפיה

מנכ"ל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, משה בן זקן, מסכם:

"משרד התחבורה בראשותה של השרה מירי רגב ממשיך לקדם את התחבורה הציבורית בכלל, בדגש על מעבר מואץ להנעה חשמלית ירוקה, שקטה ונקייה. המסוף החדש והמתקדם ישרת את שכונות צפון ירושלים וישמש חלופה נוחה לתחנה המרכזית למגיעים אל הבירה מכיוון צפון ומזרח. מטרתנו היא לעודד מעבר לתחבורה ציבורית יעילה וזמינה, שיאפשר ליותר ויותר נהגים להשאיר את הרכב הפרטי מחוץ למרכז העיר. היום אנחנו מציינים צעד נוסף בכיוון הנכון."

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן