מנקים את רפיח: חוסלו בכירים במטה הגדה של החמאס

לאחר החיסול: נבדקים דיווחים פלסטינים על שריפה שהתפרצה עקב התקיפה ולעשרות הרוגים. דובר צה"ל הבהיר כי התקיפה "בהתאם לדין הבינלאומי, עם חימוש מדויק בעקבות מודיעין על מחבלים".

קרדיט: דובר צה"ל

דובר צה"ל עדכן אמש כי צה"ל ושב"כ חיסלו את ראש מטה הגדה ובכיר נוסף בארגון הטרור חמאס, באמצעות כלי טיס של חיל האוויר בהכוונה מודיעינית של אמ"ן והשב"כ.

עוד הוסבר כי מטה הגדה בארגון הטרור חמאס אחראי על הכוונה, מימון ותמיכה בהוצאת פיגועים בשטחי יהודה ושומרון ובפנים הארץ.

על המחבל יאסין רביע נאמר כי הוא ניהל את כלל המערכים הצבאיים של מטה הגדה של ארגון הטרור חמאס, עסק בהעברת כספים למטרות טרור והכווין פיגועים של פעילי חמאס ביהודה ושומרון, וכי הוא בעצמו ביצע בעברו מספר פיגועים רצחניים, בהם פיגועים בשנים 2001 ו2002 בהם נהרגו חיילי צה"ל.

לגבי המחבל חאלד נגאר, בכיר במטה הגדה של ארגון הטרור חמאס הוסבר כי הוא הכווין פיגועי ירי ומתווי טרור נוספים ביהודה ושומרון, ועסק בהעברות כספים שיועדו לטרור עבור ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה.כמו כן בעברו, ביצע המחבל חאלד מספר פיגועים רצחניים ובהם פיגועים בשנים 2001-2003 בהם נרצחו אזרחים ישראליים, נהרגו ונפצעו חיילים נוספים.

בעקבות התקיפה דיווחו בסהר האדום הפלסטיני על לפחות 35 הרוגים ועל פצועים רבים בשריפה במחנה פליטים באזור התקיפה, בתל-סולטאן שברפיח.

בתגובה צה"ל הבהיר כי התקיפה בוצעה על בסיס מודיעין מדויק, באמצעות חימוש מדויק בהתאם לדין הבינלאומי, וכי נבדקים הדיווחים לפיהם כתוצאה ממנה ומשריפה שהתלקחה במקום נפגעו מספר בלתי מעורבים.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן