מלחמת הסטודנטים במרצים תומכי טרור תופסת תאוצה

התאחדות הסטודנטים בישראל ממשיכה במאבק נחוש כנגד מרצים באקדמיה שהביעו תמיכה בטרור. הקמפיין, שזוכה לתמיכה מצד סטודנטים רבים אך גם לביקורת נוקבת, עורר דיון ציבורי סוער בנוגע לחופש הביטוי, לאחריות החברתית של מרצים ולתפקידם של סטודנטים במאבק כנגד טרור.

שלטים נגד מרצים תומכי טרור. צילום: התאחדות הסטודנטים הארצית

חצי מיליון שקלים למען חקיקה: ההתאחדות השקיעה חצי מיליון שקלים בקמפיין פוליטי הכולל הצגת שלטי חוצות ברחבי הארץ המציגים ציטוטים נבחרים שמציגים תמיכה בטרור של מרצים. בין הציטוטים המופיעים בקמפיין ניתן למצוא קריאה לביטול הציונות והבעת אהדה למחבל וליד דקה.

הקמפיין נועד לקדם חקיקה חדשה שתאסור על תמיכה בטרור באקדמיה ותאפשר לפטר מרצים שיפרו איסור זה. התאחדות הסטודנטים טוענת שחופש הביטוי אינו כולל את הזכות לתמוך בטרור, וכי יש להגן על סטודנטים מפני חשיפה לדעות קיצוניות אלו.

הקמפיין זוכה לתמיכה נלהבת מצד סטודנטים רבים, הרואים בו צעד חיוני וחשוב במאבק כנגד טרור והסתה. "כסטודנטית ציונית שאוהבת את המדינה, אני רואה את המאבק הזה כמוצדק ומחויב מציאות," הסבירה סטודנטית לתקשורת ויחסים בין-לאומיים באוניברסיטה העברית. "הסתה לטרור איננה חופש ביטוי אלא פשע שדינו סילוק מהאקדמיה."

עם זאת, הקמפיין נתקל גם בביקורת נוקבת מצד גורמים רבים, ביניהם אנשי אקדמיה וארגוני זכויות אדם. מתנגדי הקמפיין טוענים שהוא פוגע בחופש הביטוי הלגיטימי של מרצים, וכי יש לטפל בנושא באמצעות דיאלוג פתוח ולא באמצעות צעדים דרקוניים. הם חוששים שהקמפיין עלול להוביל לציד מכשפות ולפגיעה בחופש הביטוי.

ייתכן שהקמפיין ישפיע משמעותית על האווירה באקדמיה ועל היחסים בין מרצים לסטודנטים. ייתכן גם שהוא יוביל לחקיקה חדשה נגד תמיכה בטרור באקדמיה. מעבר לכך, ייתכן שהקמפיין יעורר דיון ציבורי רחב יותר בנוגע לחופש הביטוי, לאחריות החברתית של מרצים ולתפקידם של סטודנטים במאבק כנגד טרור.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן