מכבי תל-אביב זכתה באליפות המדינה בכדורגל

אחרי עונה מטלטלת בצל המלחמה, יש אלופה חדשה בישראל - מכבי תל אביב קוטפת את האליפות ה-25 בתולדותיה.

ערן זהבי. ויקיפדיה, ניר קידר

ניצחון 3:0 מהדהד על יריבתה המרה, הפועל באר-שבע, במשחקם במוצאי שבת, חתם את זכייתה של מכבי תל-אביב בעונת 2023/2024 בליגת העל בכדורגל. אך הניצחון האמיתי הגיע כבר בשבוע שעבר – כאשר מכבי תל-אביב הביסה בתוצאה 1:0 את מכבי חיפה, האלופה הנוכחית (מזה 3 שנים) והקבוצה היחידה שיכלה להוות איום מבחינת ניקוד בטבלה (כמובן שלתל-אביב לא הזיק שעל חיפה נגזרה בתחילת העונה הורדה של 2 נקודות. לליגה נותרו עוד שבועיים של משחקים, אך כעת הפער בין תל-אביב לחיפה מספיק כדי לקבוע אליפות.

מדובר היה בעונה לא פשוטה בכלל, שהתנהלה כמובן בצל המלחמה – כאשר חלק מן השחקנים נקראו למילואים, חלק מן המגרשים נסגרו, חלק מהמשחקים בוטלו ונדחו, והוטלו לעיתים הגבלות על התאספויות קהל – ובכלל, לעיתים נדמה היה שלעם ישראל אין מש ראש לכדורגל בצל כל האירועים המתחוללים מחוץ למגרש. ואף על פי כן, השחקנים שיחקו כראוי והליגה היתה מותחת ומהנה לכל אורך השנה, ובכך דווקא היוותה חוף מבטחים עבור מי שמקשה להתמודד עם המאורעות, ומיקור מוצלח לאסקפיזם טהור.

מדובר בזכייה ה-25 של מכבי תל אביב (או ה-24, תלוי איך בדיוק סופרים) באליפות המדינה מאז היווסדות המועדון, כמעט לפני 100 שנה – שיא בו מחזיקה תל-אביב בפער משמעותי מן הבאים ברשימה (חיפה, וכמובן היריבה העירונית הפועל – אשר ירדה השנה לליגה הלאומית). כמובן שאי אפשר לסכם את עונתה המוצלחת של מכבי תל-אביב מבלי להזכיר שני אנשי מפתח – ראשית המאמן, רובי קין, כוכבה לשעבר של טוטנהאם ומאמן טרי על כר הדשא – שהצליח לבנות קבוצה מנצחת. ושנית, כמובן, ערן זהבי – הכוכב הגדול שחזר ללבוש את הצהוב, והובל את קבוצתו מניצחון לניצחון עם יותר מ-30 שערים.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן