מטח כבד מלבנון ללא נפגעים: יירוטים, נפילות בשטחים פתוחים ושריפות

כ-35 שיגורים מלבנון, רובם יורטו בהצלחה, חלקם נפלו בשטחים פתוחים וגרמו לשריפות. כמו כן פגיעה ישירה בבית במרום גליל ללא נפגעים.

צילום: תומר נויברג / פלאש 90

הערב (חמישי) חיזבאללה שיגר כ-35 רקטות לעבר צפת והסביבה, זאת לאחר שצה"ל ביצע יממה קודם תקיפה משמעותית בא-נבטייה וחיסל פעיל ביחידה האווירית של חיזבאללה. רוב השיגורים יורטו בהצלחה על ידי לוחמי ההגנה האווירית וחלקם נפלו בשטחים פתוחים למעט בית במועצת מרום הגליל שנפגע מפגיעה ישירה – נגרם נזק לרכוש, ללא נפגעים. כמו כן דווח על הפסקות חשמל שאירעו באזור.

בפיקודו של רב-רשף רועי פיניש, תשעה צוותי כיבוי מתחנת גליל-גולן פועלים כעת בשני מוקדי שריפות בשטחים פתוחים באזור צפת, בעין-זיתים ובביריה. בנוסף, דווח מכבאות והצלה כי אזרחים חולצו ממעליות שנתקעו בעקבות הפסקות חשמל. עוד נמסר כי שוטרי המחוז מטפלים בזירות נפילה של פריטי אמל"ח בעיר, וכי הם מזהירים את הציבור לא להתקרב לשרידי רקטות שנפלו כתוצאה מהיירוטים.

המודיעין האמריקני, לפי הדיווח באתר "פוליטיקו", מעריך כי במקרה בו לא תושג הסכמה על הפסקת אש בין ישראל לחמאס, יתפתח עימות מורכב בין ישראל לחיזבאללה, להערכתו כבר בשבועות הקרובים. עוד מציינים גורמים אמריקנים רשמיים כי הם פועלים בכל המישורים על מנת למנוע את הרחבת העימות בין ישראל ולבנון אך הם אינם אופטימיים בנוגע ליישור ההדורים בין הצדדים. במקביל מדיווח של גורמים אמריקנים בכירים עולה כי צה"ל וחיזבאללה כבר הכינו תוכניות לחימה וכי הם פועלים להשגת כלי נשק ותחמושת לקראת עימות אפשרי. להערכתו של גורם בכיר אחר בממשל האמריקני "הסיכון למלחמה בעת הזו הוא הגבוה ביותר בשבועות האחרונים".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן