מטולה ממשיכה לספוג אש: שני הפצועים חברי כיתת כוננות

אמש נפצעו שני חברי כיתת כוננות מירי נ"ט, בזמן שסייעו למשפחה לפלס דרך לביתה שנפגע מירי חיזבאללה. ברמב"ם עדכנו כי אחד מהפצועים מוגדר קשה אך מצבו יציב והשני פצוע קל.

חיילי צה"ל וצוותי כבאות בגבול לבנון. צילום:Ayal Margolin/Flash90

אמש (ראשון) חיזבאללה ירה טיל נ"ט לעבר שני חברי כיתת כוננות בזמן שסייעו לבני משפחה להגיע לאסוף חפצים מביתם שעלה בלהבות בעקבות הירי בשבת. שני הפצועים פונו לבית החולים רמב"ם בחיפה תחת אש כאשר אחד מהפצועים הינו גבר בשנות הארבעים לחייו ומצבו מוגדר קשה אך יציב והפצוע השני הינו גבר בשנות השלושים לחייו ומצבו מוגדר קל.
מבדיקת פרטים של האירוע עולה כי מדובר בירי נ"ט שנורה לעבר רכב של המועצה ולעבר רכב אזרחי שהיה צמוד אליו. לדברי ראש מועצת מטולה דוד אזולאי, שהיה שותף גם הוא בחילוץ הפצועים, "שני חברי כיתת הכוננות רצו לעזור לאזרחים שביתם עלה בלהבות ורצו להוציא ממנו דברים. זה פשוט ירי נפשע של חיזבאללה לעבר אזרחים, ומדינת ישראל – וממשלת ישראל – ממשיכה לשתוק. זה בעיניי מאוד חמור ואני מקווה שנצא מפה לדרך חדשה, ושמישהו סוף-סוף יפנים שזה קרה".
חיזבאללה שיגר אמש כטב"מים מלבנון באופן רציף, כאשר אחד מהם לכל הפחות יועד לפגוע באזור רחוק מאוד מהגבול, מדרום לכרמיאל. בעקבות פגיעה של אחד מהם, נפצע לוחם צה"ל באורח קשה מרסיסים בכתפו. 
אחר כך שוגרו לפחות שני כטב"מים לאיילת השחר שבעמק החולה ובחיזבאללה טוענים ששיגרו נחיל כטב"מים לבסיס באיילת השחר כתגובה לתקיפה הישראלית שלשום בעיירה אל-חיארה. בצה"ל אמרו כי אכן זוהו מספר מטרות אוויריות חשודות שחצו משטח לבנון וכטב"ם אחד מתוכם יורט בהצלחה.
באותו עניין אמר יו"ר המטות המשולבים של צבא ארצות הברית, צ'ארלס בראון, שבארה"ב חוששים מהתפתחות של מלחמה רחבת היקף שעלולה להיווצר אם ישראל תתקוף בלבנון, כי במלחמה מעין זו יהיו מעורבים גם איראן והמיליציות שתומכות בה. לדבריו: "ארצות הברית תתקשה לסייע לישראל בהגנה על עצמה במקרה של עימות רחב עם חיזבאללה, כפי שעזרה במתקפת האיראנית באפריל". הוא ציין שאינו יודע מה יהיו צעדיה הבאים של ישראל ואף הדגיש כי יש לישראל זכות להגן על עצמה, אך לצד זאת אמר כי "לחיזבאללה יש יכולות טובות יותר משל חמאס, כולל מספר טילים גדול יותר. איראן נוטה יותר לספק תמיכה לחיזבאללה" וכי "קשה יותר ליירט את הרקטות קצרות הטווח שהארגון יורה בקביעות על גבולה הצפוני של ישראל".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן