מחווה מיוחדת למען החיילים ומשרתי השירות הלאומי הבודדים

כ-1000 חיילים בודדים ובנות שירות בודדות המירו את רישיון הנהיגה הזר שברשותם לרישיון נהיגה ישראלי בתוך מספר שעות במהלך מיוחד של משרד התחבורה.

כ-1000 חיילים בודדים ובנות שירות בודדות שעלו מרחבי העולם לשרת בהתנדבות את מדינת ישראל, ואשר בבעלותם רישיון נהיגה זר, זכו היום (שלישי) בהזדמנות פז, לקבל רישיון נהיגה ישראלי, במסגרת מבצע "יום המרת רישיונות לחיילים בודדים", שהתקיים במשרד הרישוי בחולון, בשיתוף התוכנית לחיילים בודדים של נפש בנפש, ארגון ידידי צה"ל בארה"ב ואגף כוח אדם בצה"ל.

עבור התהליך הוקם מתחם מיוחד במשרד הרישוי בחולון עבור מאות חיילים בודדים. יש לציין כי רבים מהחיילים הנם לוחמים שיצאו להתרעננות קצרה מתוך הלחימה, והם זכו להמיר את רישיון הנהיגה הזר שלהם לרישיון ישראלי, תוך שעות בודדות.

כל מי שניגש, ביצע את כל הליכי הרישוי הנדרשים לקבלת רישיון נהיגה ישראלי וכמובן מבחן מעשי (טסט מקוצר).
מתוך 1000 הניגשים, כמחצית מתוכם הצליחו לעבור בו ביום את מבחן השליטה המעשי בהצלחה וקיבלו לראשונה בחייהם רישיון נהיגה ישראלי במקום.

כל מי שעבר בהצלחה את המבחן המעשי, קיבל במקום רישיון נהיגה ישראלי מטעם משרד התחבורה. במידה והחייל לא עבר את הטסט הראשון, ניתנה לו הזדמנות לבצע טסט נוסף. כמו כן, התאפשר לחיילים לבצע שיעור נהיגה לפני הטסט עם אחד ממורי הנהיגה המתנדבים.

למהלך האדיר הזה נרתמו כ-40 מורים לנהיגה שהגיעו מכל רחבי הארץ למען עזרה לגיבורים והגיבורות הללו, והעמידו ללא תשלום את כלי רכבם הפרטיים לביצוע מבחני הנהיגה המעשיים.

המבחנים נערכו על ידי בוחנים מוסמכים של אגף הרישוי (טסטרים). בעקבות המלחמה וגיוס המילואים המתמשך, מערך הבוחנים תוגבר בבוחני רכב צבאיים, שסייעו בביצוע הטסטים.

אגף הרישוי שבמשרד התחבורה הקים עמדת רישוי מיוחדת במשרד הרישוי המחוזי בחולון, בה ניתן לבצע את כל הפעולות הנדרשות להמרת הרישיון ובכללם צילום עבור רישיון הנהיגה החדש, בדיקות ראייה על ידי אופטומטריסטים מוסמכים ובדיקות רפואיות על ידי רופאים של אגף הרישוי הנדרשות כתנאי לביצוע הבחינה.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים, מירי רגב: "היום המיוחד הזה מאפשר לחיילים בודדים בסדיר ובמילואים, שעזבו את משפחותיהם ומולדתם כדי לשרת בצבא ההגנה לישראל ורבים מהם נמצאים בלחימה, להמיר את רישיון הנהיגה הזר שלהם לרישיון נהיגה ישראלי במהירות וביעילות. זאת חובתנו כלפי אותם חיילים להקל את הליך המרת רישיון נהיגה ולשפר את השירות ככל הניתן. יוזמה זו היא ביטוי להערכה והוקרה לחיילים הבודדים ולתרומתם החשובה לביטחון מדינת ישראל. אנו מחויבים להמשיך ולסייע להם בכל דרך אפשרית".

מנכ"ל משרד התחבורה והבטיחות בדרכים, משה בן זקן: "מדובר ביוזמה מבורכת שנועדה לסייע לציבור החיילים הבודדים ולפשט עבורם את הליך המרת רישיון הנהיגה. המרת רישיון הנהיגה מהווה שיפור משמעותי בחופש התנועה שלהם ומאפשר להם ניידות וגמישות רבה יותר בישראל. משרד התחבורה והבטיחות בדרכים מחויב לסייע לחיילים הבודדים בפרט בתקופה זו ככל יכולתו ולהקל על השתלבותם בחברה הישראלית. נמשיך לפעול וליזום למען שיפור השירות עבור כלל אזרחי ישראל".

הרב יהושע פס, מייסד-שותף ומנכ"ל 'נפש בנפש': "רישיון נהיגה עבור החיילים הבודדים הוא כלי קריטי, שכן ההתניידות העצמאית חיונית עבורם לחיסכון בזמן, על מנת לבצע סידורים, קניות לבין וכן להתאווררות שחשובה מאוד, בייחוד בתקופה זו. הלחימה הממושכת רק הגבירה את הצורך בשירות זה ואנו מודים לאגף הרישוי במשרד התחבורה ולאכ"א בצה"ל על שיתוף הפעולה המדהים שיחסוך להם זמן רב וההתגייסות לטובת הצעירים והצעירות הללו שעלו ארצה לישראל ללא משפחה, מתוך אהבת המולדת ובחרו לקשור את גורלם עם מדינת ישראל, על ידי גיוס לצה"ל. זה המעט שאנו יכולים לתת להם חזרה".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן