מחבל? שום מקום לא בטוח: ניסיון חיסול נוסף של מפקד גדוד טולכרם

תקיפה אווירית של המבנה בו שהה הסתיימה במחבל הרוג ומספר פצועים. היעד הוא המחבל הנמלט המכונה 'אבו שוג'ע', ששרד בינתיים את ניסיונות החיסול של צה"ל, שכבר סיכל 80 מחבלים מתחילת המלחמה בשטחי יהודה ושומרון באמצעות תקיפות אוויריות.

תקיפה אווירית של צה"ל בטולכרם. צילום: נאסר אישתייעה / פלאש 90.

פעיל של הג'יהאד האיסלאמי חוסל בתקיפה אווירית של צה"ל היום (ראשון), וארבעה נוספים נפצעו בדרגות שונות, כך לפי דובר צה"ל. התקיפה בוצעה על ידי כלי טיס בלתי מאויש בבית במחנה הפליטים נור א-שמס סמוך לטולכרם. לפי דיווחים פלסטינים, ההרוג הוא מחבל בשם סעיד ג'אבר.

התקיפה בוצעה לאחר שהתקבל מידע מודיעיני על הדירה בו נמצאו המחבלים, ולאחר מעקב של צה"ל שאושש את הימצאותם בדירה. במערכת הביטחון נבדקת האפשרות שבין המחבלים נמצאים גם המחבלים שרצחו את אמנון מוכתר ז"ל בקלקליה בשבת שעברה, כאשר נכנס לעשות קניות במקום.

לפי דיווים פלסטיניים, הבית שהותקף שייך לדודו של אבו שוג'ע, מפקד גדוד טולכרם של הג'יהאד האיסלאמי. אבו שוג'ע ניצל מניסיון חיסול של צה"ל לפני חודשיים, וככל הנראה שרד גם את הנסיון הזה.

עם זאת, ניתן לצפות כי צה"ל ימשיך לנסות ולחסל את המחבל עד שיבואו עימו חשבון. מתחילת מלחמת חרבות ברזל, צה"ל חזר להנהיג מדיניות של תקיפות אוויריות גם בשטחי יהודה ושומרון, וביצע מאוקטובר 80 סיכולים ממוקדים מהאוויר, באמצעות יותר מ-50 תקיפות כטב"מים, מסוקי קרב ומטוסי קרב, כדי לחסל מחבלים שמהווים סכנה או שכבר ביצעו פיגועים – תוך סיכון מזערי לכוחותינו ומזעור הפגיעה בבלתי מעורבים.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן