מוטיב חוזר: כיבוד הורים היה בראש מעיינם

אתמול (ראשון) הובאו למנוחות שני הנופלים אשר הותרו לפרסום לאחרונה, סמל שלום מנחם, בן 21, מבית אל, לוחם בגדוד ההנדסה וסמ״ר צור אברהם, בן 22, ממודיעין-מכבים-רעות, לוחם בסיירת נח״ל. משפחתם ספדו לשניהם כי כיבוד ההורים היה אצלם במקום הראשון.

קרדיט: דובר צה"ל

סמל שלום מנחם ז"ל

שלום הינו אחד מתוך השמונה נופלים באסון פיצוץ הנמר"ה בעזה בשבת האחרונה.

סבו של שלום מנחם ז"ל, סעדיה שרעבי, ספד לו בראיון לגלי צה"ל:

הוא הוסיף "הוא היה נכד שאין כדוגמתו, ילד עם ערכים, דרך ארץ, שידע מה זה כיבוד הורים. הייתה לו נפש לשירה ולמוסיקה, הוא אהב את החיים ואת הדרך שהוריו היקנו לו".

"שלום גדל אצלי בבית. בניתי להם יחידה לידי והייתי רואה אותו בוקר וערב. דמותו האצילית כל הזמן לנגד עיני. הוא גדל ממש על ברכי. כאן הוא ספג את רוחו של העם ואת רוחה של הארץ. ראינו את המסירות שלו לעם ישראל. הוא חיכה לגיוס בהתרגשות רבה והתגייס באהבה רבה לשירות קרבי. היו לנו הרבה שיחות על הצבא כי הוא היה בגדוד שאני שירתתי בו"

ראש ישיבת ההסדר שעלבים בא למד: "הלב הרחב והרצון להיטיב עם כל אחד ואחד מבלי לשים לב לעצמם"

סמ"ר צור אברהם ז"ל

צור, נהרג בפיצוץ מטען ביום ראשון.

אביו, שמיר, סיפר כי בנו צור כל הזמן דאג להרגיע את כולם: "אבא אנחנו לא עושים כלום, שום דבר, כלום. תאמין לי אבא, אין כלום" כך אביו סיפר שאמר צור.

אחיו גילי, יהודה ודן ספדו "צור היה האור, בכל פעם שנכנס לבית בעצם נוכחותו היה מאיר. מעשיו מרובים מחוכמתו. העמל שלו, כשהוא חוזר הביתה כולו תשוש ומותש, מחפש למי לעזור. צור אף פעם לא חשב על עצמו. תמיד עזר בהכנות לשבת. תמיד כשחזר מהצבא הביא איתו שמחה לבית".

 

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן