מדוויק יותר ויותר: צה"ל ושב"כ פועלים בכל רחבי הרצועה

מתקפת הפתע של מחבלי חמאס בשבעה באוקטובר תירשם בהיסטוריה ותיזכר לעד, על שורת המחדלים וכלל התחקירים שיעשו בשנים הקרובות, מערכת הביטחון ובניהם צה"ל ושב"כ החלו תחקירים פנימיים, למידה ושיפור היכלות תוך כדאי המלחמה. כל זאת בשביל להיות מדויקים יותר, חזקים יותר וממוקדים יותר.

קרדיט: דובר צה"ל

מתחילת המלחמה כוחות הביטחון ואיתם גופי המודיעין פועלים תוך סיכון חיים ובאמצעים רבים, על מנת להביא מודיעין איכותי. אחת הדרכים המרכזיות, כפי שפורסם בחדשות N12, הינם רכזי השב"כ שמבצעים עשרות חקירות ואפילו נכנסים עם הנחקרים לשטח הרצועה לדייק את הפרטים. רכזי השב"כ מפעילים באופן ישיר את האוכלוסייה הרלוונטית, מתחקרים ועושים עוד מגוון רחב של פעולות.

בשילוב מוצלח בין חייל האוויר, הכוחות בשטח ויחידות המודיעין, צה"ל מבצע תקיפות מדויקות רבות. בזכות המודיעין המדויק חוסלו בארבעה החודשים האחרונים יותר מ-100 מחבלים חמאס, והושמדו עשרות תשתיות ואיתורי טרור, כגון משגרים ואמל"ח.

דוגמה למבצע מוצלח היה בשבוע שעבר: שב"כ וצה"ל פרסמו שתקפו חמ"ל בתוך בית ספר של אונר"א בנוציראת. בתקיפה זו חוסלו 11 מחבלים , בניהם פעילי ייצור במערך הרקטי של חמאס, ומפקדי כח נוח'בה ופעילים זוטרים. כמו כן, בתקיפה המדויקת הזו צה"ל הושמד אמל"ח בכמות גדולה, כך נמנעו רקטות רבות שתוכננו לירות לעבר מדינת ישראל.

בנוסף, דובר צה"ל פרסם לאחרונה על פעילים רבים שחוסלו באמצעיים מדויקים כגון: פעילי מודיעין צבאי של חמאס ומחבלים ממערך הייצור, מהמערך הרקטי, ממערך ההנדסה, ממערך המנהור וממערך האספקה. בנוסף, חוסלו מפקדים ומחבלים של כוח נוח'בה ופעילי טרור נוספים שהשתתפו בטבח בשבעה באוקטובר.

מלבד תשתיות טרור מובהקות, צה"ל תוקף ומשמיד יעדי תודעה, ובניהם משטרת חמאס בנוציראת.

 

 

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן