מד"א: מחזקים את ידי כוחות הביטחון בצפון וקוראים להם לשמור על משנה זהירות

תחת איום טילים וכטב"מים מעניקים צוותי מד"א טיפול רפואי במסירות וברגישות

צילום: באדיבות המצלם

בימים האחרונים נערכים חילופי אש בין כוחות צה"ל והחיזבאללה, כאשר אמש (שני) פגע כטב"מ נפץ בעמדה צבאית במרחב מטולה. מהפגיעה נהרגו שני לוחמי מילואים ששמם הותר לפרסום הבוקר (שלישי): רס"ר במיל' דן קמחג'י בן ה-31 מכפר אורנים, ורס"ר במיל' נחמן נתן הרץ בן ה-31 מאלעזר, שניהם שירתו כלוחמים בגדוד הסיור 6551.

בתגובה, פתח צה"ל באש מייד לאחר פגיעת הכטב"מ אמש לעבר 15 מבנים צבאיים ותשתיות טרור שמוקמו במחנה צבאי השייך לכוח רדואן בארגון הטרור חיזבאללה במרחב ערב אל לויזה שבדרום לבנון.

עוד אמש, מטוסי קרב תקפו (שני) מבנה צבאי ותשתית טרור של ארגון הטרור חיזבאללה במרחב מזרעת עקמתא שבדרום לבנון. קודם לכן ביצעו כוחות צה"ל ביצעו ירי להסרת איום במרחב וואדי קטעיה שבלבנון.

כמו כן, דובר צה"ל הודיע כי במהלך הלילה מטוסי קרב של חיל האוויר יירטו בהצלחה כלי טיס בלתי מאויש שעשה את דרכו לשטח ישראל מכיוון מזרח. על פי ההערכות, מדובר בכטב"ם ששיגרו המיליציות בעיראק. "הכלי היה במעקב על ידי כוחות צה"ל, לא חצה לעבר שטח הארץ ולא הופעלו התרעות בהתאם למדיניות. אין נפגעים ולא נגרם נזק", נמסר מדוברות צה"ל.

היום (שלישי) בהמשך להתרעות על חדירת כלי טיס, זוהו מספר מטרות אוויריות חשודות, לוחמי ההגנה האווירית יירטו בהצלחה את אחד מהכטב"מים, כאשר האחרים נפלו בשטחים פתוחים וגרמו לשרפה ונזק אך ללא נפגעים.

בשעות אחר הצהריים נשמעו שלוש אזעקות בתוך שעה המתריעות על ירי טילים ורקטות ביישובים מעיליא, הילה, גורן וגורנות הגליל – שנמצאים כולם במועצה האזורית מעלה יוסף שבצפון, בין הגליל העליון לגליל המערבי. בכל אחת מהפעמים נמסר מפיקוד העורף לאחר כמה דקות כי "האירוע הסתיים". מייד לאחר מכן דווח בערוץ "אל-מנאר" של חיזבאללה על תקיפות ארטילריה ישראליות באזור שבעא שבדרום לבנון.

על רקע איום הטילים והכטב"מים בצפון נמסר מדוברות מד"א כי בחודש האחרון טיפלו צוותי מד"א יחד עם כוחות צה"ל ב-30 פצועים. עוד נמסר כי כדי להעניק טיפול רפואי הטוב ביותר "מד"א ממשיך לבצע תרגילי מוכנות לטיפול באירועי ירי רקטי ושומר על כשירות גבוהה".

דוברות ארגון הטיפול בעזרה ראשונה שמבוסס על מתנדבים שמחרפים את נפשם לעיתים כדי להציל חיים, שלחה מסר מחזק לכוחות הביטחון והבטיחה כי "כלל הצוותים ערוכים ומוכנים להעניק לכם סיוע, ומתפללים לימים שקטים ובטוחים יותר".

"אנו מחזקים את ידי כוחות הביטחון וההצלה הפועלים בצפון, וקוראים לשוהים באזור זה לשמור על משנה זהירות" סיכמה הדוברות.

 

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן