מבצע החילוץ מעזה בכותרות: העולם מתרשם מישראל

ההצלחה המרשימה הזו של ישראל במבצע החילוץ המורכב זכתה לסיקור תקשורתי נרחב ומהולל בכלי תקשורת מובילים מרחבי העולם - הוכחה נוספת ליכולות המודיעין והלוגיסטיקה המרשימות של צה"ל ולנחישותה של ישראל להגן על אזרחיה.

צילום מסך מ-CNN

בשורה על שחרורם המוצלח של ארבעה אזרחים ישראלים שנחטפו על ידי חמאס בפסטיבל המוזיקה נובה בעזה עוררה גל תקשורתי עצום ברחבי העולם. רשת CNN האמריקנית דיווחה כי "ארבעה חטופים שוחררו במבצע מיוחד ממחנה הפליטים נוסיראת, כך מודיע צה"ל", תוך שמוזכרות גם ההצלחות הקודמות בשחרור אסירים אחרים.

התקשורת הגרמנית לא פספסה את הסיפור המרתק. כתב ראשי בעיתון "דר שפיגל" בישר: "הצבא הישראלי מחלץ ארבעה חטופים מעזה. במבצע מיוחד חילץ הצבא הישראלי ארבעה בני ערובה שנחטפו על ידי חמאס במהלך פסטיבל המוזיקה נובה".

בבריטניה, ה"דיילי מייל" התרגשה במיוחד משחרורה של נועה, צעירה ישראלית שהפכה לסמל לחטיפה. "נועה סוף-סוף חופשית", צהלה הכותרת, "הסטודנטית האמיצה בין ארבעה חטופים שחולצו בחיים לאחר חטיפת האימים של חמאס מפסטיבל נובה".

ה"ניו יורק פוסט" האמריקני כינה את המבצע "חילוץ ניסי": "ארבעה חטופים ישראלים חולצו בשלום מורכבת במרכז עזה".

בצרפת, עיתון "לה מונד" כתב כי החטופים שוחררו "לאחר מבצע מיוחד ומורכב".

בארגנטינה, ה"קלארין" שיבח את ה"מגה-מבצע" של ישראל בעזה, שבו חולצו בחיים ארבעה חטופים.

ב"לה רפובליקה" האיטלקי לא שכחו גם את ההשלכות הפוליטיות המקומיות בישראל, וציינו כי "בין המשוחררים – נועה, הצעירה שהפכה לסמל. גנץ ביטל את נאומו" בעקבות האירוע.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן