לראשונה בארץ: יוחרמו שירי הזמר האנטישימי רוג'ר ווטרס

תחנות רדיו הודיעו כי לא ישדרו את שיריו, לאחר שהזמר הידוע הכחיש את האלימות המינית שביצע החמאס ב-7.10, לצד אמירות אנטישמיות בוטות אחרות מתחילת המלחמה.

רוג'ר ווטרס משוחח עם סטודנטים בישראל בשנת 2009. קרדיט: ליאור מזרחי / פלאש 90.

לאחר פרסום הראיון שגרם לזעם רב, בו המנחה הבריטי פירס מורגן ראיין את הזמר הבריטי רוג'ר ווטרס, ממקימי להקת 'פינק פלויד', דרשה חגית פאר, יושבת ראש ארגון 'נעמת', תנועת הנשים של ישראל מתחנות הרדיו שלא לשדר את שיריו.

בראיון השערורייתי שנתן הזמר המוכר הכחיש את הטרור המיני שהפעיל החמאס, התנגד ללגיטימיות של דיווחי מתנדבי זק"א שהיו עדים לזוועות, וטען כי הוא אינו מודע לחטיפת קשישים ותינוקות לעזה על ידי מחבלי החמאס שפרצו את הגדר לישראל, אותו הוא כינה כ"מעטים מתנועת ההתנגדות הפלסטינית".

לצפייה בראיון:

לאחר קריאת יו"ר נעמת לתחנות הרדיו לחדול לשדר את שיריו של חבר להקת 'פינק פלויד' לשעבר, הכריזה מייד תחנת הרדיו אקו 99 באמצעות המנכ"לית שלה נועם כהן גפן כי "מאז תחילת המלחמה, עם התבטאויותיו הקודמות של ווטרס הפחתנו את ההשמעות של שיריו ושירי להקתו המוערכת פינק פלויד כמעט לחלוטין, ואלו הושמעו במסגרת של הקדשות ובקשות. הזדעזענו מהריאיון, וכמובן שלא נשדר את שיריו בעתיד הנראה לעין".

כמו כן גם ברדיו לב המדינה ו-100FM נענו לבקשה ישירות ומסרו כי התחנות יימנעו מהשמעת שיריו. בדומה לכך הודיעו ברדיו תל אביב כי בלאו הכי אינם משמיעים שירים של ווטרס מהתקופה האחרונה, וכך גם רדיו דרום.

בינתיים, בשתי תחנות הרדיו המרכזיות – כאן וגלגלצ, נמנעו מהצהרה חד משמעית, אולם נמסר מטעם "גורמים עלומי שם" כי בעתיד הקרוב לא ישדרו את שיריו בתחנה.

בכאן מסרו כי "הדברים שאמר ווטרס מקוממים ובלתי מתקבלים על הדעת ואנו דוחים אותם מכל וכל. בעבודתם, עורכי המוזיקה של כאן לוקחים בחשבון את מכלול השיקולים הנוגעים לרוח הזמן ולתקופה, כמו גם לזהות המבצעים. אין ספק כי בעריכת התוכניות בכאן 88 יקחו בחשבון גם אמירות מזעזעות אלה".

בגלגלצ אמרו שהם"אינם מחרימים אף יצירה בשל זהות מי מיוצריה. לעורכי ועורכות המוזיקה של התחנה החופש לשבץ שירים בהתאם לשיקול דעתם המקצועי, והם יודעים לגלות רגישות ותשומת לב להלך הרוח הציבורי".

גל ההחרמות הצפוי מעיד על יכולתו של הקהל הישראלי לעמוד על שלו וגם להחרים, כשצריך, יצירות של אמנים היוצאים באמירות אנטישמיות ואנטי ישראליות.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן