למרות שיבושי ה-GPS: נמצא הפיתרון לתיקוף הנסיעה בתחבורה הציבורית

כבר 7 חודשים מימי הראשונים של המלחמה, צה"ל ומערכת הביטחון מפעילים באופן קבוע שיבושי GPS. רוב תושבי הצפון מרגישים בכך באופן יומיומי ומשפיע על שגרת חייהם. מוביט ופנגו שמו לדבר סוף ומצאו פיתרון.

תחנת האוטובוסים המרכזית של טבריה | תמונה: ויקיפדיה

בשנים האחרונות, ישראל ביצעה מהפכה באופן התשלום באוטובוסים וברכבות, ויתרה על התשלום במזומן ועברה לכרטיסים מגנטים ולאפליקציות תשלום. יישומוני התשלום פועלים באמצעות GPS, בעזרת מנגנון שמזהה את מיקום הנוסע וכך מחשב את עלות נסיעתו ומחייב אותו בתשלום בסוף החודש.

מתחילת המלחמה נוסעים רבים בעיקר מצפון הארץ אשר משתמשים בתחבורה הציבורית אינם יכולים לתקף ולשלם על נסיעתם בעקבות השיבושים. עדכון חדש של אפליקציות התשלום של מוביט ופנגו מתגבר על הבעיה ומאפשר כעת לתקף את הנסיעה כרגיל.

קרדיט: ג'יי מידד

הפתרון פשוט למדי; במקום שמיקום הנוסע יתעדכן אוטומטית על ידי קליטת ה-GPS, הנוסע יגדיר בעצמו את תחנת העלייה והירידה שלו, ובכך האפליקציה תחשב לו את עלות הנסיעה כבעבר.

בנסיעה באוטובוס, לאחר סריקת קוד ה-QR, יופיע באפליקציה מסך בו ניתן לבחור את אזור הנסיעה ומרחק הנסיעה.

הפתרון החדש עובד גם בתחנות הרכבת, והוא פשוט עוד יותר. בעת הגעת הנוסע לשערי התחנה עליו לבחור ידנית את תחנת העלייה או הירידה.

pixabay

אייל זיו, מנהל הפעילות של Moovit – Pango מסר: "בחודשים האחרונים לצד הקמת חמ"ל ייעודי שייטפל בכלל הפניות בעניין, פעלנו מול משרד התחבורה במטרה למצוא פתרון לטובת ציבור נוסעי התחבורה הציבורית כך שיוכל להמשיך לתקף ולנסוע בקלות ונוחות גם בעת שיבושי GPS. אנו מקווים כי הפתרון הנוכחי יעזור לנוסעים לקיים שגרה מלאה גם בעת שיבושים, לחזור ולהנות מהיתרונות שקיימים באפליקציות ולהוזיל את עלות נסיעתם בכלל אמצעי התחבורה ובכל הארץ".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן