לא נשארים חייבים: ארה"ב השמידה כלי שיט של הח'ותים, ישראל תקפה בלבנון

ארה"ב: השמדנו ספינות ח'ותיות בים האדום. בינתיים אצלנו - סקר חדש בקרב הפלסטינים מעיד על תמיכה בחמאס, צה"ל תוקף בארטילריה את דרום לבנון

https://www.youtube.com/watch?v=Jr61hJ1a038

ארה"ב: השמדנו ספינות חות'יות בים האדום

צבא ארה"ב בישר שהוא השמיד שתי ספינות סיור של הח'ותים בים האדום, לצד שתי כלי טיס בלתי מאוישים. מפיקוד המרכז האמריקני נמסר: "המטרות שהותקפו היוו איום מיידי על כוחות ארצות הברית ושותפותיה לקואליציה, וסיכנו כלי שיט מסחריים באזור", כמו נמסר כי "אין נפגעים ולא נגרם נזק משמעותי" מירי של שני טילים בליסטים לעבר ספינות אמריקניות בים האדום.
תקיפת ארה"ב מגיעה לאחר תקיפה של החות'ים כנגד שלוש ספינות באמצעות טילים וכטב"מים בתוך 24 שעות: ספינת Verbena במפרץ עדן, Seaguardian ו-Athina בים האדום. לפי ארה"ב, בתקיפת האוניה Verbena נפצע קשה איש צוות בשריפה שפרצה בספינה.

סקר חדש בקרב הפלסטינים מעיד על תמיכה בחמאס

מסקר שנערך ביו"ש וברצועה ופרסם ד"ר חליל שקאקי, עולה כי על אף ההרס העצום שנגרם לרצועת עזה באשמת החמאס, וחרף העובדה ש-60% מתושבי הרצועה איבדו קרובי משפחה במלחמה – בכל זאת 50% מצפים שחמאס ינצח, לעומת רבע מהתושבים שמצפים שישראל תעשה זאת. לצד זאת, נרשמה עלייה בשיעור התמיכה במרואן ברגותי, מחבל פלסטיני שנמצא בכלא הישראלי, על חשבון אבו מאזן. כמו כן, נרשמה ירידה קלה בשיעור התמיכה במתקפת 7 באוקטובר, שעדיין גבוה.

צה"ל תוקף בארטילריה את דרום לבנון

דיווחים ברשת הטלוויזיה "אל מנאר", שמזוהה עם חיזבאללה, על תקיפות ארטילריה ישראליות בכפר כילא ובכפר דיר מימאס בדרום לבנון.

אזעקות נשמעו בקריית שמונה וביישובים נוספים בגליל העליון. ההתרעות נשמעו בבית הלל, מרגליות, כפר גלעדי, תל חי, כפר סאלד, משגב עם, מטולה, שאר ישוב, עג'ר והגושרים. ברשת אל-ג'זירה דיווחו כי נורה מטח של כ-30 רקטות לעבר קרית שמונה. שני בתים בקריית שמונה ספגו פגיעה ישירה. ממד"א נמסר כי לא דווח על נפגעים בגוף. עוד דווח כמה מהשיגורים יורטו, ואחת הרקטות התפוצצה בקיבוץ כפר סאלד וגרמה לשריפה. מהמשטרה נמסר כי בעקבות השיגורים נגרם נזק לרכוש באזור קריית שמונה וסביבתה.

 

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן