לא ייאמן: הסיפור מאחורי איתור גופות שלושת החטופים

מצלמה שאותרה על ידי לוחמים בג'באליה החזיקה מידע יקר שהוביל למציאת המנהרה בה הוחזקו גופותיהם של החטופים חנן יבלונקה, מישל ניסנבאום ואוריון הרננדס

קרדיט: מטה החטופים

לפני כשבוע וחצי הודיע צה"ל על חילוץ גופות שלוש חטופים: אוריון הרננדס בן ה-30 וחנן יבלונקה בן 42 שנחטפו ממסיבת הנובה, ומישל ניסנבאום בן ה-59 שנחטף כאשר היה בדרכו לאוגדת עזה כדי לחלץ את נכדתו בת ה-4.

הבוקר (שלישי) פורסם בגלי צה"ל הסיפור המדהים על איתור הגופות במנהרה. במהלך פעילות צה"ל בשכונת גב'אליה, הלוחמים איתרו מצלמה, בה ניתן היה לראות רכב שמגיע לבית בג'באליה ובו מחבלים שפורקים מתוכו שלוש גופות.

הצילומים שתוארכו לשבעה באוקטובר או בסמוך לכך, הועברו לאגף המודיעין שהחל בהצלבה חזותית ואלקטרונית של התיעוד, שהעלתה כי הרכב נסע לסמטה ללא מוצא. בבדיקת צה"ל עלה כי הבתים שבסמטה הופצצו על ידי צה"ל, וכי הם קשורים למחבלי נוח'בה.

לאחר הצלבת המידע של תקיפות חיל האוויר במקום עם התיעוד, אותר המיקום המעורך של פיר המנהרה. כוחות צה"ל הפעילו כלים הנדסיים, בתוכם לפחות שלושה דחפורי D-9 ומחפרונים, שהחלו לחפור באדמה במשך 24 שעות עד שהגיעו לפיר המנהרה בעומק 25 מטר. בשלב הבא ירדו הלוחמים למנהרה והוציאו את הגופות בזהירות, מחשש שהן מולכדו, והשיבו אותם לאחר כבוד לשטח מדינת ישראל לקבורה.

המבצע המתוחכם מראה את יכולתיו של צה"ל הן בתחום המודיעיני והן בתחום המבצעי וההנדסי, ויותר מכל על המסירות של חיילי צה"ל להשיב את החטופים הביתה.

 

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן