לאחר פרסום סרטון התצפיתניות: רוב מוחלט בקבינט לחידוש המו״מ

לאחר שחרור סרטון החטיפה של חמש תצפיתניות נחטפות מבסיס נחל עוז, קבינט המלחמה החליט להמשיך במו"מ לצד הלחימה כדי לשחרר את החטופים.

צילום: פרטי

הבוקר (חמישי) עדכנה לשכת ראש הממשלה כי לאחר ישיבת קבינט המלחמה הוחלט לחדש את המשא ומתן לשחרור החטופים, לאחר שפוצץ על ידי החמאס לפני מספר שבועות.

בצל שחרור סרטון התצפיתניות, חברי קבינט המלחמה והקבינט המורחב התכנסו אמש כדי לדון בעסקת החטופים, ובסוף הוחלט ברוב מוחלט לנהל משא ומתן על בסיס ההצעה האחרונה. האתגר הנוכחי של הליך המו״מ סובב אודות הפסקת המלחמה, ולשם כך מגבש האלוף (במיל׳) ניצן אלון, האחראי על סוגית החטופים מטעם צה״ל, לגבש מסמך עם עמדה ישראלית מתוקנת הדוחה סוגיה זאת.

כזכור, בתחילת החודש הצהיר חמאס כי הוא מקבל את התנאים לעסקת חטופים, אולם התברר כי ההודעה היתה תרגיל של ארגון הטרור להכריח את ישראל להסכים לעסקה בתנאים שלא התחייבה אליהם.

שלשום התפרסם דיווח ב-CNN החושף כי המודיעין המצרי שיבש בחשאי את פרטי ההצעה שהועברה לחמאס, שכאמור הובילה להודעה של ארגון הטרור. אחד המקורות אמר ל-CNN כי ארה״ב, קטאר וישראל לא היו מודעות לפרטי ההצעה המצרית וכי ״כולנו הרגישו שהוליכו אותם שולל״.

עם זאת וחרף המבוי הסתום אליו נקלע המו״מ, החלטת הקבינט היום ברוב קולות פותחת מחדש את הערוץ המדיני להחזרת החטופים, לצד הערוץ הצבאי, ומעניקה תקווה למטה משפחות החטופים ולכל העם שמייחל להחזרתם המהירה של החטופים.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן