לאחר פגיעת הכטב"ם: הדגל יחזור להתנופף

כבר 11 שנה שדגל ישראל ענק מתנוסס בגאווה בהאנגר בבסיס חיל הים באילת. לאחרונה הדגל ניזוק מפגיעת כטב״ם, והיום התבשרנו על תחילת המאמצים לחידושו.

דוברות העיר אילת | מתוך עמוד הפייסבוק

בעוד מספר שבועות ישוב להתנוסס דגל ישראל המצויר על ההאנגר הענק בבסיס חיל הים הצופה כולו למפרץ אילת. אותו דגל שצויר עליו לפני 11 שנים, וניזוק מפגיעת כטב״מ עוין, יחודש במהלך משותף של זרוע הים, משרד הביטחון, האגודה למען החייל ועיריית אילת, על ידי האומן רוני פלוארט פלוא, שצייר אותו לפני יותר מעשור – כך נמסר מעירית אילת.
הדגל המחודש ישתרע על אורך של 130 מטרים, וגובה של 28 מטרים. העבודות לייצירת הדגל צפויות להימשך כשלושה שבועות, לאחריהם ישוב להתנוסס הדגל בגאווה.
את עלות חידוש הדגל תרמה חברת "מ.פ.א תיירות בע״מ" בבעלות יהודי צרפתי. שתרמו את ציור הדגל המקורי לפני 11 שנים. חברת הצבעים טמבור, תרמה גם הפעם דרך האומן, 2,800 ליטרים צבע.
ראש העירייה, אלי לנקרי: "דגל ישראל המבטא את הריבונות היהודית הבלתי מעורערת בארצנו, את העבר, ההווה והעתיד המשותפים שלנו, ישוב להתנוסס והפעם – גדול ובולט יותר, כשם שנאמר: 'וְכַאֲשֶׁר יְעַנּוּ אֹתוֹ כֵּן יִרְבֶּה וְכֵן יִפְרֹץ'".

רוני פלוא, תושב אילת, הצייר שנבחר לחדש את הדגל: ״אני נרגש כמו רבים מתושבי העיר לחזור ולחדש את דגל ישראל – הגאווה של עם ישראל״

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן