ירי מאזור טולכרם: כוחות צה״ל קפצו למקום והחלו לבצע סריקות במרחב

אירוע חמור התרחש הבוקר (רביעי) כאשר מחבלים תיעדו את עצמם יורים לעבר יישובי עמק חפר. כוחות צה"ל פתחו בסריקות נרחבות באזור בניסיון לאתר את המחבלים.

תיעוד | שימוש הוגן לפי סעיף 27 א'

הבוקר (רביעי), עודכנו תושבי בת חפר כי בוצע ירי נרחב לעבר היישוב מכיוון מזרח, מעבר לגדר ההפרדה. בתיעוד שפורסם, נראים מחבלים רעולי פנים שמזוהים עם חמאס, יורים לעבר היישוב בת חפר. באחד הסרטונים נשמע אחד המחבלים: "גדודי עז א-דין אל-קסאם בטולכרם מבקשים להגיב על התקפות האויב הציוני על גדודי עז א-דין אל-קסאם בעזה והאזרחים החפים מפשע".

בעקבות הירי, הגיעו כוחות של צה"ל למקום וביצעו סריקות, אך דיווחו כי בשלב זה לא אותרו פגיעות. הוחלט כי נקודות ההסעה של תלמידים הממוקמות במזרח היישוב יאובטחו על-ידי כוחות סיור.

התקרית מגיעה על רקע חדירתם של עשרות פלסטינים דרך גדר ההפרדה לשטח ישראל במהלך השבוע האחרון. הירי מסמל את הידרדרות המצב הביטחוני בגזרה זו והעליה במתיחות עם ארגוני הטרור באיזור יהודה ושומרון.

על רקע הירי, גלית שאול, ראש המועצה האזורית עמק חפר, שלחה הבוקר מכתב לשר הביטחון יואב גלנט: "אנחנו מתריעים כבר שבועות ארוכים על ההסלמה באזור קו התפר, ולצערנו המצב ממשיך להידרדר. אנו קוראים לצבא ולמדינה להתעורר ולפעול בנחישות ובאפס סובלנות מול האירועים החמורים בגזרה. לא ייתכן כי לאור היום פלסטינים חוצים את הגדר באין-מפריע".

"לא ייתכן כי יורים לעבר יישובינו שוב ושוב. חייבים לנקוט מיד צעדים הכרחיים לפני שיהיה מאוחר מדי", הוסיפה שאול. "צריך להוסיף כוחות ביטחון וצבא גדולים במרחב באופן קבוע, להוסיף אמצעים למכשול הקיים ממזרח לחומה ובעיקר להקים אזור חיץ מעבר לחומה שימנע התקרבות אל קו התפר. תושבינו חיים בחרדה גוברת ונראה כי בכל יום נחצה קו אדום נוסף. אסור לחכות עוד רגע אחד".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן