יעקב גנות הלך לעולמו: מנהיג פורץ דרך שהוביל את התעופה האזרחית בישראל

עולם התעופה האזרחית בישראל נפרד היום מדמותו המוערכת של יעקב גנות, שנפטר בגיל 77. גנות, שכיהן כמנכ"ל רשות שדות התעופה במשך עשור (2012-2021), הוביל מהפך משמעותי בענף והפך את ישראל למוקד תיירות בינלאומי חשוב.

צילום: פלאש 90

גנות נולד ברומניה בשנת 1947 ועלה לישראל עם משפחתו בגיל צעיר. לאחר שירות צבאי משמעותי, החל את דרכו במערכת הביטחון, שם מילא תפקידים בכירים רבים, ביניהם מפקד משמר הגבול ונציב בתי הסוהר.

בשנת 2004 מונה לראש מינהל האוכלוסין וההגירה במשרד הפנים, שם הקים את רשות האוכלוסין וההגירה. בהמשך כיהן כמנכ"ל משרד התחבורה וכמנכ"ל המשרד לביטחון פנים.

תפקידו המשמעותי ביותר היה ללא ספק כמנכ"ל רשות שדות התעופה. תחת הנהגתו, עברה התעופה האזרחית בישראל פריחה חסרת תקדים. גנות הוביל השקעות אדירות בפיתוח ושדרוג תשתיות התעופה, כאשר בתקופתו הוקם נמל התעופה הבינלאומי רמון. בנוסף, שדרג גנות את נמל התעופה בן-גוריון והביא לגידול משמעותי במספר הנוסעים העוברים דרך נמלי התעופה בישראל.

גנות נודע כמנהיג בעל חזון, נחוש, אסרטיבי ובעל יכולות ניהול יוצאות דופן. הוא לא היסס לקבל החלטות קשות, גם כאשר הן עוררו התנגדות. הוא זכה להערכה רבה מצד עובדי רשות שדות התעופה ומקרב גורמים רבים בתעופה הישראלית והבינלאומית.

רשות האוכלוסין וההגירה נמסר: רשות האוכלוסין וההגירה משתתפת בצערה של משפחת גנות, עם היוודע דבר מותו של יעקב גנות ז״ל. יעקב גנות היה המנכ״ל הראשון של רשות האוכלוסין וההגירה, שפעל ליישום החלטת הממשלה בשנת 2008 והקים את הרשות, תוך מלאכת איגוד יחידות שונות ממשרדי הממשלה, ועשה זאת בהצלחה רבה! תהא מנוחתו עדן.

פטירתו של יעקב גנות היא אבדה גדולה למדינת ישראל.

יהי זכרו ברוך.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן