יחידת לוט"ר עוטף: כוח משימה חדש להגנה על יישובי הדרום

מאות לוחמים כבר התנדבו ליחידה והם נמצאים בתהליך מיון. מפקד היחידה: "היחידה הזו מסמלת את תמצית סיפורה של מדינת ישראל".

אתר צה"ל

טקס מרשים התקיים השבוע לרגל הקמתה של יחידת "לוט"ר עוטף" (לוחמה בטרור) באוגדה 143. בטקס נכחו מפקד האוגדה, תא"ל אבי רוזנפלד, מפקד היחידה החדשה, סא"ל (מיל') א', קציני ביטחון, רכזי ביטחון שוטף של היישובים וחיילי האוגדה.

הקמת היחידה נעשתה בהתאם להנחיית הרמטכ"ל, כחלק מהפקת הלקחים מאירועי הטרור הקשים שהתרחשו בעוטף עזה ב-7 באוקטובר 2023. מטרת היחידה היא מתן מענה מהיר ויעיל לאירועי טרור בגזרה, כחלק מתוכנית "משיב הרוח" של חיל הגנת הגבולות ומקחצ"ר, שמטרתה לשפר ולחזק את כוחות ההגנה על יישובי הדרום.

לוחמי היחידה יהיו מורכבים מלוחמי מילואים, יוצאי יחידות מובחרות, המתגוררים ביישובי עוטף עזה או בסביבתם. הם יעברו הכשרה ייעודית שתכשיר אותם להתמודדות עם אתגרי הלחימה הייחודיים בגזרה. עד כה, מאות לוחמים התנדבו ליחידה והם נמצאים כעת בתהליך מיון לקראת אימון ההקמה שיתקיים בשבועות הקרובים.

אתר צה"ל

"הקמת היחידה בתקופה זו כורכת בתוכה את תמצית סיפורה של מדינת ישראל; מחורבן לתקומה", הצהיר מפקד יחידת לוט"ר עוטף, סא"ל (מיל') א'. "המהלומה אותה קיבלנו ב-7 באוקטובר, ההתעשתות שלאחריה, ההתלכדות החברתית, המעבר ללחימה ועשייה משותפת, תחילת השיקום ובניית העתיד כך שיהיה מקום טוב ובטוח יותר. מתוקף כך התכנסנו כאן, בליבו של חבל ארץ שנחבל וסבל כה רבות, בו איבדנו את מיטב אנשינו, וכעת מביאים לבנייתה של יחידה אשר תשמש כעוגן גזרתי ואבן שואבת לכל אלו שההגנה על המולדת והרצון להמשיך ולתרום למדינה עומדים לנגד עיניהם".

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן