טראמפ מבטיח: אגרש סטודנטים זרים שמפגינים נגד ישראל בקמפוסים

נשיא ארה"ב לשעבר שמתמודד בשנית לנשיאות הדגיש בפני תורמים יהודיים את עמידתו לצד ישראל בעבר, בהווה וכן בעתיד - אם ייבחר

ויקיפדיה

ככל שהבחירות לנשיאות ארה"ב הולכות וקרבות, נשמעים מפי נשיא ארצות הברית לשעבר דונאלד טראמפ קולות יותר ויותר פרו-ישראליים. לפי דיווח ב"וושינגטון פוסט", נפגש טראמפ עם תורמים יהודים באירוע סגור בניו יורק, שם הודיע על תמיכתו המוחלטת בזכותה של ישראל להמשיך לתקוף ברצועת עזה.

הדברים שנאמרו באירוע נחשפו מפי תורמים שנכחו שם, לפיהם טראמפ מנה את ההישגים שקידם לטובת מדינת ישראל בתקופתו כנשיא. בין היתר ציין טראמפ כי הוא העביר את שגרירות ארה"ב לירושלים, בניגוד למדיניותה של מחלקת המדינה האמריקנית כבר עשרות שנים.

כמו כן, טראמפ הזכיר שהוא הכיר ברמת הגולן כחלק בלתי נפרד של ישראל, לדבריו לאחר שיחה של חמש דקות שקיים עם השגריר שלו, דייויד פרידמן: "אז עשיתי את רמת הגולן. אתם יודעים שזה שווה 2 טריליון דולר במונחי נדל"ן. אבל זה שווה יותר מזה. באמת", אמר טראמפ לתורמים.

בהזדמנות זאת, שאל הנשיא לשעבר את הנוכחים אם הם אוהבים את פרידמן, כרומז לכך שהוא שוקל את מינויו שוב לתפקיד.

בניגוד למערכת היחסים ההדוקה שאפיינה את דונאלד טראמפ וראש הממשלה בנימין נתניהו בזמן כהונתם, בשנים האחרונות נרשמה התרחקות ביניהם, זאת לאחר שראש הממשלה העז לברך את ביידן על תוצאות הבחירות בשנת 2020 שהסתיימו בניצחונו – תוצאות שלטענת טראמפ היו מזויפות. בתוך כך אמר הנשיא לשעבר כי "הביקורת שסופג ביבי על ה-7 באוקטובר מוצדקת". כמו כן, אמר טראמפ כי ישראל צריכה "לסיים את המלחמה מהר" ו-"להפסיק להרוג אנשים". עם זאת, לאחרונה חוזר טראמפ להשמיע קולות המביעים את עמידתו הנאמנה לצד ישראל.

בהמשך הפגישה טראמפ התייחס לחששות שתורמים העלו לגבי ההפגנות הפרו-פלסטיניות בקמפוסים ברחבי ארה"ב, והבטיח כי הוא יגרש את הסטודנטים הזרים המשתתפים בהפגנות מגבולות המדינה: "דבר אחד שאני אעשה הוא שכל סטודנט שמפגין – אזרוק אותו מהמדינה. יש הרבה סטודנטים זרים. ברגע שהם ישמעו את זה, הם יתנהגו יפה", הכריז טראמפ, וכינה את המפגינים חלק מ"מהפכה רדיקלית" שהוא נשבע להביס.

טראמפ המשיך ושיבח את משטרת ניו יורק על פינוי הקמפוס באוניברסיטת קולומביה, שם התקיימו מחאות אנטי-ישראליות, ואמר כי ערים אחרות צריכות ללכת בעקבותיה. לדבריו, "צריך לעצור את זה עכשיו. אם תבחרו בי מחדש, אנחנו הולכים להחזיר את התנועה הזו 25 או 30 שנה אחורה".

ניתן להתייחס בספקנות לדבריו של דונאלד טראמפ, משום שהם נאמרו כחלק מקמפיין הבחירות לנשיאות. עם זאת, ראוי לזכור כי דברים אלו נאמרים בזמנים בהם מנהיגי העולם נאלצים להכריע עד כמה הם תומכים בישראל. בצל הודעת ממשלות ספרד, אירלנד ונורבגיה על ההכרה במדינה הפלסטינית, ניתן לשאוב תקווה ממנהיגים אחרים ברחבי בעולם – ביניהם דונאלד טראמפ – שמביעים את תמיכתם בישראל בפומבי.

תקווה זאת מקבלת משנה תוקף כאשר מדובר במועמד לנשיאות ארה"ב, ידידתה הגדולה של ישראל שכיום מלווה אותה הן במאבק הצבאי נגד החמאס ונגד שאר ארגוני ומדינות הטרור המרכיבות את "ציר ההתנגדות", וכן במאבק המדיני על השגת לגיטימציה בינלאומית בבתי הדין בהאג ובאו"ם.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן