טקס מרגש בבית הנשיא: "אות הנשיא להתנדבות" לשנת תשפ"ד

נשיא המדינה העניק את "אות הנשיא להתנדבות" לשנת תשפ"ד ל-20 יחידים, עמותות, עסקים וקבוצות שפעלו לחיזוק חוסנו של העורף הישראלי בשגרה ובחירום בזמן המלחמה.

קרדיט: עמוס בן גרשום/ לע״מ

אות הנשיא להתנדבות הינו מיזם שנוסד בתקופתו של הנשיא הרביעי למדינת ישראל, פרופסור אפרים קציר ז"ל ופעילותו החלה כבר משנת – 1974. המיזם מתקיים בשיתוף פעולה של בית הנשיא והמועצה הישראלית להתנדבות.

הערב (רביעי) העניק נשיא המדינה יצחק הרצוג את 'אות הנשיא להתנדבות' לשנת תשפ"ד. בעקבות אירועי השבעה באוקטובר והמלחמה המתמשכת, הוענק האות ל-20 יחידים, עמותות, עסקים או קבוצות שגילו רוח התנדבות מרשימה ופעלו לחיזוק העורף הישראלי בשגרה ובחירום. כמו כן, עקב ההירתמות האזרחית שריגשה את כולנו בשבועות הראשונים של המלחמה בה התאחדו ימנים ושמאלנים, דתיים וחילוניים בפעילות ענפה יום ולילה לטובת הלוחמים ואזרחי מדינת ישראל, נוספה קטגוריה חדשה והוענק אות ייחודי לחמ"לים האזרחיים שסייעו בתרומתם.

נשיא המדינה פתח את דבריו בטקס: ״בתוך הימים הלא פשוטים האלה, של בשורות קשות חדשות לבקרים, זוהי זכות עצומה – עצומה ממש! לארח אתכם כאן, בבית העם הישראלי, באירוע שמעלה על נס את האור הגנוז של החברה הישראלית – אור היוזמה, הנתינה, והערבות ההדדית. לאור הזה, כאימרה הידועה – יש את הכוח, לדחות הרבה מן החושך הזה שעוטף אותנו – וכמה שאנחנו צריכים את האור שלכם בעת הזאת. והוא פה! ממש פה!".

עוד הוסיף והתייחס לפילוג השורר בחלק מהעם ואמר כי דווקא במצב בו היד קלה על המקלדת במיוחד ברשתות החברתיות ושההכפשות נהיו עניין שבשגרה, "אנחנו נותנים לכך תשובה. כאן ועכשיו! כולכם באים ממקומות שונים, כולכם חיים במקומות שונים – לפני המלחמה, וגם כעת, כולכם עם השקפות ואמונות שונות, אבל כולכם התנדבתם! באתם ונתתם מעצמכם למען האחר בתקופה הקשה, אפילו הנוראית, שפקדה ופוקדת אותנו. על כך – על הנתינה, ההתנדבות וההירתמות הזאת – בשעתנו הקשה מכל – ניתן לכם היום אות הנשיא להתנדבות! זוהי מהותו ואין בלתה".

"אתם פניה היפות של ישראל, מכם יוצא האור! ולכן – אינני מוכן להיכנס לוויכוחים מיותרים – כי רק באהבת ישראל נתגבר!" 

וסיים בהוקרה את דבריו: "תודה לכם – הזוכות והזוכים – על הכוח וההשראה שנתתם למדינה שלמה בשעתה הקשה ביותר שהיא גם שעתה הגדולה ביותר. נייחל כולנו לימים טובים יותר, ימים של בשורות טובות, המשיכו לעשות טוב!".

יו״ר הועדה המייעצת לנשיא המדינה, איילת נחמיאס ורבין: ״שנת ה-50 לאות הנשיא למתנדב, בסמליות שאין שניה לה, הפכה לשנה מאתגרת ביותר בבחירת היחידים, הארגונים – ובאופן מיוחד לשנת חרבות ברזל, גם החמ"לים שהיו לאוגדות המתמרנות והכל יכולות של העורף המתמודד עם משימות קשות ומורכבות. זכיתי להסב לשולחן עם אנשים איכותיים ביותר, ממובילי החברה האזרחית בישראל. לכל אחת ואחד מאיתנו היו אנשים שהתאהבנו בהם, ארגונים שעשייתם שבתה את ליבנו וחמ"לים שחלקם הוקמו ממש בשעות הראשונות ואחרים לאורך חודשי המלחמה הראשונים. מקבלי האות היקרים, יוזמי החמ"לים, אנשי המופת של הארץ הזאת – ברכות מעומק הלב ברגע המרגש הזה.״

נציגת הזוכים, יהלומה זכות אמרה: ״בימים קשים של מלחמת חרבות ברזל, כשעיר מגורי, אופקים, ספגה טבח אכזרי ואבדות כבדות, אזרחים רבים נלחמו בחירוף נפש להגן על חייהם וחיי תושבי השכונה. דווקא באותם רגעים קודרים, התגלתה השכינה הישראלית. במיזם ״מחבקות את אופקים״, יצאנו מגוון אנשים מהעיר ומהארץ אל התושבים- ביקרנו בתום, האזנו לסיפוריהם ומיפינו צרכים דחופים. מצאתי תושבים רבים אמיצים בעיר של גיבורים שגאים ונאמנים למדינת ישראל.״

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן