טקס חילופי מפקדים באוגדת "המפץ": תא"ל עמית פישר נכנס לתפקיד

תא"ל פישר מחליף את תא"ל ישראל שומר, אשר שירת בתפקיד בתשעת החודשים האחרונים וכעת יכהן כראש חטיבת המבצעים.

קרדיט: דובר צה"ל

ביום חמישי, 30 במאי 2024, התקיים טקס חילופי מפקדים מרגש באוגדת "המפץ" (אוגדה 146), במהלכו נכנס לתפקיד ממלא מקום מפקד האוגדה תא"ל עמית פישר.

הטקס נערך במחנה צבאי בצפון הארץ, תחת כיפת השמיים, במעמד מפקד פיקוד הצפון, אלוף אורי גורדין, מפקדים, חיילים, משפחות ומוזמנים נוספים.

אלוף גורדין פתח את הטקס בדברי הערכה לתא"ל שומר על שירותו המסור באוגדה:

"תא"ל ישראל שומר, ניהלת את אוגדת 'המפץ' בתקופה מאתגרת במיוחד, הן מבחינה מבצעית והן מבחינה אנושית. עשית זאת במקצועיות, בנחישות ובחוכמה רבה. הובלת את האוגדה להישגים משמעותיים, תוך גילוי דאגה עמוקה לחייליו וללוחמיה. אני מודה לך על תרומתך ועל השקעתך הרבה."

אלוף גורדין פנה לאחר מכן אל תא"ל פישר, המפקד הנכנס:
"תא"ל עמית פישר, אני מכיר אותך כאדם וכמפקד שנים רבות. אני בטוח ביכולותיך וביכולתך להוביל את אוגדת 'המפץ' להישגים נוספים. אתה מפקד מנוסה, בעל ערכים חזקים ויכולת מנהיגות יוצאת דופן. אני סומך עליך שתדע להוביל את האוגדה קדימה, תוך שמירה על ערכי צה"ל ועל ביטחון המדינה."

תא"ל שומר, המפקד היוצא, נשא דברים נרגשים:
"חיילים יקרים, מפקדים יקרים, משפחות יקרות, תשעת החודשים האחרונים היו עבורי תקופה מיוחדת במינה. זכיתי לפקד על אוגדה מפוארת, על לוחמים ומפקדים מהטובים ביותר בצה"ל. יחד חווינו רגעים קשים של לחימה, אבל גם רגעים מרגשים של אחווה, גיבוש והישגים. אני גאה בכם, ואני יודע שתמשיכו לעשות חיל גם בעתיד."

תא"ל פישר, המפקד הנכנס, סיכם את דבריו:
"חיילים יקרים, מפקדים יקרים, אני נכנס לתפקיד בהכנעה וביראת כבוד. אני מודע לאחריות הגדולה המוטלת עלי, ואני מתחייב לעשות כמיטב יכולתי כדי להוביל אתכם קדימה. יחד נעמוד בכל האתגרים, ונשמור על ביטחון המדינה ועל שלום אזרחיה. אני מבקש להודות לתא"ל ישראל שומר על תרומתו המשמעותית לאוגדה. אני מאחל לו הצלחה רבה בהמשך דרכו."

הטקס הסתיים בתשואות רמות למפקדים, ובהתרגשות רבה. אין ספק שעתידו של צה"ל ושל אוגדת "המפץ" בידיים טובות.

עוד בטקס, הוענקו אותות הוקרה למספר חיילים ומפקדים שהצטיינו בתפקידם. משפחותיהם של תא"ל שומר ותא"ל פישר נכחו בטקס והשתתפו בחגיגות. בתום הטקס התקיימה ארוחת ערב חגיגית בהשתתפות כל הנוכחים.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן