טוויסט בעלילה: טראמפ הורשע בכל הסעיפים בפרשת דמי השתיקה

באמצע קמפיין הבחירות, נשיא ארה"ב לשעבר הורשע בדין פלילי, אך ככל הנראה לא ישב בכלא, התוצאות עלולות להיות פוליטיות בעיקר

עבודתו של טום וויליאמס, מוכרת ברשימת מחברי ה-CQ ברשות הציבור

נשיא ארה״ב לשעבר דונאלד טרמאפ ידוע בתור דמות צבעונית שלא מפסיקה לייצר כותרות, חלקן שערורתיות; אך הכותרת הבאה חסרת תקדים, אפילו ביחס אליו.

קצת לפני חצות שעון ישראל (חמישי) נמסרה ההודעה שהמושבעים בבית המשפט הפלילי במנהטן הגיעו להכרעה במשפטו של נשיא ארה״ב לשעבר שהואשם בזיוף מסמכים כדי להסתיר תשלום דמי שתיקה לכוכבת פורנו במהלך הקמפיין לבחירות ב-2016, וכחצי שעה לאחר מכן הם הכריזו כי טראמפ נמצא אשם בכל הסעיפים.

טראמפ יחזור ב-11 ליולי לבית המשפט כדי לשמוע מהשופט ח׳ואן מרצ׳אן את גזר דינו. טווח העונש עבור כל אחד מהסעיפים בהם הורשע טראמפ הינו בין מאסר על תנאי ובין ארבע שנות מאסר בפועל, כאשר העונש המקסימלי התיאורטי העומד לפתחו הוא 20 שנות מאסר בפועל.

יחד עם זאת, סביר להניח שדונאלד טראמפ לא עתיד לשבת בכלא. גם במקרה שהשופט יחליט לגזור עליו מאסר בפועל, הנשיא לשעבר יערער על גזר דינו, בתהליך שצפוי לארוך שנים ארוכות.

ההשלכות הפוליטיות

מבחינה מעשית, הרשעתו של טראמפ אינו מונעת ממנו לרוץ לנשיאות או לכהן כנשיא, מכיוון שאין סעיף בחוקה האוסר זאת.

אומנם, זאת לא השערורייה הראשונה שנחשפת סביב דונאלד טראמפ, וכבר נראה כי מנוי וגמור בקרב רוב מצביעי טראמפ להצביע לו חרף כל אלו;

אולם יש הטוענים בארה״ב כי הרשעתו של טראמפ בפלילים תגרום לרפובליקנים רבים לשקול מחדש את הבחירה בו.

באשר לטראמפ עצמו, לאחר ההרשעה כינס מסיבת עיתונאים בה השמיץ את בית המשפט והודיע על המשך המירוץ לנשיאות, באופטימיות האופיינית לו.

אזרחי ארה״ב והעולם כולו ימשיכו לעקוב בסקרנות אחרי התגלגלות האירועים.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן