חריש מתחברת: מסוף תחבורה חדש בעיר פותח את שעריו

מסוף תחבורה חדש נפתח בעיר ומאפשר לראשונה שירות אוטובוסים עירוניים ובין עירוניים יעיל ונגיש. פתיחת המסוף היא צעד משמעותי לקידום התחבורה הציבורית בחריש ושיפור איכות החיים של תושביה.

pexels

בשורה משמחת לתושבי חריש: ביום שישי הקרוב ייפתח לציבור מסוף התחבורה החדש בעיר, אשר ישדרג משמעותית את מערך התחבורה הציבורית ויקל על התניידותם של תושבי העיר.

המסוף החדש, שנבנה על שטח של כ-6 דונמים, יאפשר לראשונה שירות אוטובוסים עירוניים ובין עירוניים יעיל ומתקדם. מהמסוף החדש יפעלו קווים עירוניים עבור תושבי חריש וסביבתה, וכן קווים בין עירוניים אל הערים חיפה, תל אביב, חדרה, רכבת בנימינה, אזור התעשייה קיסריה ורכבת קיסריה-פרדס חנה.

נוסעי האוטובוסים יהנו מאולם ממוזג ומרווח, הכולל מוקד מודיעין, מכונות למכירת כרטיסים, שילוט אלקטרוני, ממכר מזון ושתיה ושירותים ציבוריים נגישים. בנוסף, הוקמה סככת המתנה רחבה המספקת תנאים נוחים בהמתנה לקווים.

למען נוחות הנהגים ועובדי התחבורה הציבורית, הוקם במסוף מתחם ריענון מיוחד, וכן יוקמו פאנלים סולאריים על סככת ההמתנה במטרה לצמצם את צריכת החשמל.

המסוף החדש ממוקם במרחק הליכה לשדרה הראשית של העיר, שדרות דרך ארץ, ונגיש בקלות גם באמצעות כביש בין-עירוני של הכניסה והיציאה מהעיר (כביש 6353). בעתיד, תוקם תחנת רכבת של המסילה המזרחית בסמוך למסוף.

פתיחת המסוף החדש היא צעד משמעותי נוסף במימוש תוכנית אסטרטגית נרחבת של משרד התחבורה והרשות הארצית לתחבורה ציבורית, באמצעות חברת נתיבי איילון, להקמת תשתיות תחבורה ציבורית איכותית בכל רחבי הארץ.

התוכנית כוללת בנייה של מאות מסופי תחבורה חדשים, פיתוח חניונים ושדרוג תחנות מרכזיות. זאת, תוך מתן דגש על יצירת תשתיות המותאמות לאוטובוסים חשמליים, כאשר המטרה היא להעביר עד שנת 2026 את מרבית הצי העירוני להטענה חשמלית ונקייה.

המסוף החדש בחריש הוא דוגמה מצוינת למימוש חזון זה, וצפוי להפוך את התחבורה הציבורית בעיר לנגישה, יעילה ונוחה יותר עבור תושביה.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן