חקירת ענק של חמאס בארצות הברית

רשויות הביון ואכיפת החוק בארצות הברית החלו במחקר מקיף נגד ארגון הטרור חמאס, דרכי המימון שלו, והמעשים שביצע ב-7 באוקטובר.

שופטי בית המשפט העליון האמריקני. קרדיט: ויקיפדיה.

לא רק צה"ל חוקר את אירועי ה-7 באוקטובר: לאחרונה פורסם ברשת 'בלומברג' כי ארגון ה-FBI האמריקאי החל בחקירה עצמאית של ארגון הטרור חמאס ואירועי המתקפה על ישראל בשמחת תורה. במסגרת זו ביצעו סוכנים וחוקרים של הארגון סדרה של ראיונות עם ניצולים מיישובי העוטף, אזרחים ישראליים שחזרו מהשבי, וכן אזרחים אמריקאים המהווים קרובי משפחה של נרצחים, חטופים או קורבנות אחרים. הראיונות בוצעו גם בישראל וגם בארצות הברית.

החקירה הזו צפויה לשמש כחלק אינטגרלי מן התשתית הראייתית של משרד המשפטים האמריקאי בשנים הקרובות, עבור טיפול בכל תביעה או תיק שיוגש אצלם נגד חמאס. תיקים רבים כגון אלה צפויים להיות מוגשים בשנים הקרובות, כאשר אחת מרכזית הועלתה כבר לפני כשבועיים ע"י הליגה נגד ההשמצה (ה-ADL), ארגון הלוחמה באנטישמיות הגדול והמרכזי בארצות הברית – שתבע את איראן וסוריה עקב תמיכתן בחמאס באופן שאפשר לו לבצע את פשעיו. התקווה היא שהתביעות יזכו את התובעים בפיצויים, שיגיעו מנכסים איראניים מוקפאים – או אף יובילו לסנקציות על גורמים שונים בציר הרשע.

בנוסף, מבצעים רשויות אכיפת החוק בארה"ב מחקר עומק אודות המקורות הכלכליים של חמאס, ודרכי המימון של הארגון. 'עקוב אחרי הכסף, ותראה נפלאות', נאמר בתרבות הפופ – והכסף של חמאס מוביל לאיראן, קטאר, ומדינות נוספות, כאשר ייתכן שחלקו הגיע אף מגורמים או נכסים הנמצאים בארה"ב עצמה. המטרה היא למצוא את הגורמים הללו, ולמצות עימם את הדין.

 

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן