חמאס טען כי חטף חייל: מדובר במשת"פ פלסטיני

בחודש שעבר טען חמאס כי הם חטפו חייל ישראלי במהלך הלחימה ברצועת עזה. הארגון אף הפיץ תמונה של גופה, שלטענתם היא של החייל החטוף. אולם, בצה"ל הכחישו את הטענות ומיהרו להודיע שלא חלה חטיפת חייל.

צה"ל בכניסה ליריחו. צילום: פלאש 90

בימים האחרונים התבררה זהותו האמיתית של האדם שצולם בתמונה שהופצה על ידי חמאס. מדובר בחליל דוואס, תושב יריחו שנחשד כמשתף פעולה עם ישראל. תושבי המחנה הפליטים עקבת ג'אבר זיהו בתמונה את דוואס, שהיה מוכר כאיש שסייע לכוחות הביטחון הישראליים.

לפי עדויות של תושבי יריחו, דוואס נעצר מספר פעמים בישראל במטרה "לייפות את שמו ולהפיץ שהוא איש ההתנגדות". עם זאת, הוא נחשד בהסגרת מחבלים לישראל וסיוע בפגיעה במחבלים. "כבר הרבה זמן שהוא לא במחנה ולא ביריחו. יש עליו הרבה שמועות – גם שהוא נמצא בעזה ועוזר לצבא. ראינו את תמונתו מה שמוכיח שהוא עזר לצה"ל", אמר תושב יריחו.

בסרטון ששיחרר חמאס נראית דמות פצועה נגררת על רצפת מנהרה, לצד תמונות של רובים, אפודים וקסדות. ככל הנראה, הסרטון והתמונות מתייחסים לדוואס ולא לחטיפת חייל כפי שטען חמאס בתחילה. הארגון ניסה להציג את המשתף הפעולה כחייל ישראלי שנחטף במהלך הלחימה.

התברר אפוא, כי החמאס ניסה להפיץ תעמולה ופייק ניוז במטרה להציג הישג צבאי מול ישראל. הטענה על חטיפת חייל התבררה ככזב והתמונות שפורסמו הן של משתף פעולה פלסטיני שנפל בידי חמאס ולא של חייל ישראלי.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן