חיסול דרמטי של בכיר חיזבאללה

מדובר בחיסול המשמעותי ביותר בלחימה בחיזבאללה עד כה.

קרדיט: דובר צה"ל

חיזבאללה שרוי בהלם לאחר שישראל חיסלה אחד ממפקדיה הבכירים ביותר, טאלב סאמי עבד אללה, הידוע גם בכינויו "אבו טאלב". התקיפה המדוברת התרחשה הלילה (בין שלישי לרביעי) בכפר ג'ויה שבדרום לבנון, כאשר חיל האוויר הישראלי תקף באופן מסיבי את האזור.

דיווחים מלבנון מצביעים על כך שאבו טאלב, בן 55, היה "המפקד הבכיר ביותר שחוסל בחיזבאללה מאז תחילת המלחמה". שלושה מקורות ביטחוניים בלבנון מסרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי ארבעה בני אדם נהרגו בתקיפה, ביניהם מפקדים ופעילים נוספים של חיזבאללה.

צה"ל אישר כי טאלב עבד אללה אכן חוסל הלילה בפעילות של חיל האוויר הישראלי. לפני התקיפה העריכו בצבא שתגובת חיזבאללה תכלול ירי נרחב לעבר אזור הצפון בישראל. עבד אללה נחשב לפעיל מרכזי מאוד בחיזבאללה, ובשנת 2016 הוא מונה לתפקיד האחראי על יחידת נאצר של הארגון, לאחר שכיהן בסדרה של תפקידים בכירים אחרים.

בתגובה לחיסולו של עבד אללה, חיזבאללה שיגר הבוקר (רביעי) כ-200 רקטות לעבר רצועת הגליל בצפון ישראל, במספר מטחים כבדים. אחת הרקטות פגעה ישירות במבנה ביישוב סאסא, אך למזלם של התושבים לא היו נפגעים. רקטות נוספות נפלו בשטחים הפתוחים סמוך ליישובים שונים, וגרמו לפריצתן של שרפות במקומות כמו בית ג'אן, יער עין זיתים ואזור עמיעד.

צה"ל תקף בתגובה מספר יעדים בלבנון. במקביל, כוחות הכיבוי וההצלה הגיבו במהירות לשרפות שפרצו בצפון. דוברות כיבוי אש וההצלה עדכנו כי 21 צוותים מתחנות מחוז הצפון פועלים להשתלט על האירועים, כשהם מקבלים סיוע אווירי של שמונה מטוסים מטייסת הכיבוי "אלעד". הכוחות הצליחו לכבות את השרפות ולמנוע התפשטותן ביערות בירייה-עין זיתים, בקדיתא, במירון ובכחל.

המתיחות בגבול הצפון ממשיכה להיות גבוהה, וישראל וחיזבאללה ממתינות לראות כיצד ינוהלו ההידברות וההסלמה הבאה. אך ברור שחיסולו של אבו טאלב מהווה מכה קשה לחיזבאללה ותשפיע על המשך התנהלותו.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן