חיסול במתקפה משולבת בצידון

בכיר במערך האווירי של חיזבאללה חוסל במתקפה משולבת ליד צידון, אחרי שהיה אחראי על שלוש מתקפות לשטח ישראל בימים האחרונים.

כוחות חיזבאללה. ויקיפדיה, tansimnews

בימים האחרונים ניכרה התגברות של החיכוך בגבול הצפוני, אשר במסגרתו ביצע חיזבאללה מתקפות מגוונות לעבר מטרות ישראליות – תקיפה באתר בלון 'טל שמיים' לפני שלושה ימים, מטח כבד על בסיס הבקרה האווירית שבפסגת הר מירון שלשום, ירי כטב"מ מתאבד לעבר מטולה אתמול שהוביל לפציעה קשה של חייל, שיגור כטב"מים לעבר נהריה היום בשעות הבוקר המוקדמות. במקביל, בוצע ירי רקטות ופצמ"רים ספורדי לעבר יישובים שונים לאורך הגבול.

בתחילה נקטה ישראל בדינמיקה של הסלמה, עם תקיפות לעבר אתרי השיגור או מטרות ערכיות נוספות בעומק לבנון. אך היום (שישי) בשעות הבוקר הוציאה ישראל לפועל מתקפה משולבת באזור צידון, מרחק עשרות ק"מ מהגבול הישראלי, בו השתתפו כטב"מים ומטוסי קרב. מטוסי הקרב תקפו מטרות מגוונות ובהם מפעל אבן אשר שימש את חיזבאללה למטרות צבאיות, ובו נהרגו מספר פעילים סוריים. במקביל, תקפו הכטב"מים מספר רכבים פרטיים בעת נסיעה, ובהם חוסל חסין חצ'ר מהדי, בכיר בחיזבאללה. על פי חלק מהדיווחים, היה מהדי שותף במערך האווירי של הארגון, וכך היה שותף באופן ישיר למתקפה על 'טל שמיים' מוקדם יותר השבוע, ולשיגורים על מטולה ונהריה היום ואתמול. הפגיעה הישראלית, אם כן, היתה חדה, מדויקת, ונבחרה בקפידה.

אחרי שבעה חודשים של חילופי מהלומות, המערכה מול חיזבאללה נותרת בעלת אופי דומה. כרגע, נראה ברור ששני הצדדים אינם מעוניינים במלחמה מלאה, ומורתעים במידה מסוימת זה מזה; אך תקיפות כגון אלו מעידות היכן נמצא היתרון המודיעיני, המעשי והטכנולוגי.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן