חילופי אש, סיכולים ומזח: חדשות מכל הזירות

חילופי מהלומות בגבול הצפון לאחר סיכול מוצלח; החרמת אמל"ח באיו"ש; ובניית מזח צף בעיר עזה, תוך סיום המבצע בשכונת זיתון.

המזח הצף בתהליך בנייתו.

הפעילות הביטחונית העצימה ממשיכה בכל גבולותיה של מדינת ישראל. נתחיל בצפון, שם חיזבאללה עדיין מנסה להגיב באופן משמעותי על סיכולי של חסין מכי, מבכירי המרחב הדרומי של ארגון הטרור; אתמול נורו עשרות טילים לעבר בסיס הבקרה שבפסגת הר מירון, והבוקר הותר לפרסום כי כטב"מ נפץ פגע במתחם 'טל שמים' – בלון האוויר הענקי של צה"ל המוצב בסמוך לצומת גולני, ונחשב לאתר רגיש. צה"ל תקף בתגובה אתר לדיוק טילים בעומק לבנון; גם הבוקר נמשכו חילופי האש, עם עשרות שיגורים לעבר יישובים במרכז הגבול, ותקיפות אוויר וארטילריה של צה"ל.

ביהודה ושומרון, ממשיכים כוחות הביטחון בפעולות נרחבות לסיכול ומניעת פיגועים. אתמול בלילה נעצרו שני פלסטינים בכפר בני נעים הסמוך לחברון, שברשותם היה אמל"ח לא חוקי רב. היום בבוקר התחולל ניסיון פיגוע בסמוך לחווארה (דרומית לשכם), ואיש קבע של צה"ל נפצע באופן בינוני מדקירה בעודו ברכבו. הפצוע פונה לטיפול ואינו נמצא בסכנה, ובמקביל מנהלים כוחות צה"ל מצוד אחר המחבל.

צילום: דובר צה"ל

בעזה, ממשיכים כוחות צה"ל לפעול ברפיח שבדרום ובג'באליה שבצפון במלוא העצימות. מוקדי הקרבות נמצאים בסמוך לשלושת המערבים ששימשו להעברת סחורות ואנשים מתוך האוכלוסייה ואליה – מעבר ארז, מעבר רפיח ומעבר כרם שלום. הנושא נמצא תחת זכוכית מגדלת של הביקורת הבינלאומית, הלוחצת להנגיש סיוע הומניטרי לאוכלוסייה האזרחית שברצועה. כדי לתת לסוגיה מענה, סיים לאחרונה צה"ל, בשילוב כוחות עם הצבא האמריקאי, את הקמתו של המזח הצף שהותקן בסמוך לשכונת רימאל שבעיר עזה. המזח ישמש להבאת סחורות דרך הים בצורה פשוטה, תוך פיקוח ישראלי (למניעת הברחות) ומניעת הצורך בכניסת כוחות זרים אל תוך הרצועה כדי לבצע את העברת הסחורה.

במקביל, סיימה חטיבת הנח"ל את הפשיטה שביצעה על שכונת זיתון שבמערב העיר עזה (לא הרחק מן המיקום המיועד עבור המזח הצף). הפשיטה הסתיימה בהצלחה יחסית, עם עשרות מחבלים מחוסלים והחרמה של אמל"ח רב מידי החמאס. ציוד הומניטרי רב נמצא במחסני המחבלים, דבר המוכיח שוב את השליטה של חמאס בחלוקת הסיוע ואת הצורך שבפגיעה ביכולות הממשל שלו. ההערכה בצה"ל היא שיהיה צורך לחזור לסיבובים נוספים בשכונה, אולי גם בעתיד הקרוב.

 

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן