חיזבאללה מאשר: שומרו לשעבר של נסראללה חוסל בתקיפה ליד דמשק

שני פעילי חיזבאללה, ביניהם יאסר נימר קרנבש, לשעבר שומר ראשו של חסן נסראללה, חוסלו בתקיפת רכב ליד דמשק. התקיפה, שבוצעה באמצעות כטב"ם, מגיעה ימים ספורים לאחר חיסול בכיר אחר בחיזבאללה, ומעידה על המשך המתיחות והפעילות נגד הארגון באזור.

צילום אייל מרגולין/פלאש90

היום (שלישי) אחרי הצהריים דווח בסוריה ובלבנון על חיסולם של שני פעילי חיזבאללה בתקיפת רכב בכביש דמשק-ביירות, סמוך לבירת סוריה. אחד מההרוגים זוהה כיאסר נימר קרנבש, לשעבר שומר ראשו של מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה, ומארגון הטרור השיעי נמסר כי הוא מאשר את מותו.

על פי מקורות לבנוניים, קרנבש היה אחראי להעברת כוח אדם ונשק לחיזבאללה מסוריה. הוא כונה "אמין" ושימש בעבר כמפקד מבצעים במרג' עיון. זהות המחוסל השני טרם פורסמה.

המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם דיווח כי התקיפה בוצעה באמצעות כטב"ם באזור הכפרי של דמשק. הרכב שהותקף נשא לוחית רישוי לבנונית.

תקיפה זו מגיעה ימים ספורים לאחר חיסולו של מית'ם אל-עטאר, בכיר במערך ההגנה האווירית של חיזבאללה, בכביש בעלבכ-אל-קאע. צה"ל הגדיר את אל-עטאר כמחבל שהיווה מוקד ידע משמעותי במערך ההגנה האווירית של חיזבאללה, וכי חיסולו יקל על התמרון האווירי בשמי לבנון.

התקיפות האחרונות מעידות על המשך המתיחות באזור ועל הפעילות הנמשכת נגד בכירי חיזבאללה בסוריה ובלבנון. נכון לעכשיו, לא ניתנה תגובה רשמית מצד ישראל לגבי האירוע האחרון.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן