חושבים קדימה: גלנט רוצה להקים יחידה חדשה שתספק מענה של "כוחות התערבות מהירים"

שר הביטחון, יואב גלנט, ביקר הבוקר (שלישי) במועצה האזורית עמק חפר. הביקור מגיע בעקבות אירועי הירי האחרונים מטול כרם אשר נמצאת בסמוך.

קרדיט: עדי כהן צדק

השר קיים הערכת מצב בשיתוף ראשי הרשויות המקומיות באזור. בפגישה אמר השר כי ברצונו להקים יחידה חדשה שמטרתה לתת מענה מהיר לכל איום ותרחיש. 

לדברי השר: "במהלך הביקור עלה הצורך בכך שיהיו פה כוחות התערבות מהירים בעלי יכולות המבוססים על תושבי היישובים, בוגרי היחידות הקרביות של צה"ל. אנחנו נדע לצייד אותם, לאמן אותם ולאפשר להם יכולת להגיע ולהתערב בכל אירוע שעלול להתפתח בכל רחבי הגזרה. לדבר הזה ניתן מאמץ מיוחד, הנחתי את צה"ל ואת משרד הביטחון להיערך ולהקים את היכולת הזאת".

"ביקרתי הבוקר בגזרת התפר המערבית של אזור ג'נין וטול כרם, יחד עם אלוף פיקוד העורף, מפקד אוגדת יו"ש ומפקדי היחידות. כאן בגזרת טול כרם חיסלו אתמול שני מחבלים כתוצאה מפעולה מדויקת של צה"ל" סיפר.

השר הוסיף, "המציאות שבה כמות הנשק גדולה ויש ניסיונות איראנים להמשיך ולהכניס נשק אל תוך השטח פוגשת פעולה נחושה של צה"ל – לצה"ל יש חופש פעולה מלא להגיע לכל מקום, לכל בית, לכל מחנה פליטים, והם אכן עושים את זה בצורה מוצלחת. הביצועים מהיבשה ומהאוויר מביאים לחיסול שיטתי של גורמי טרור".

כזכור, דובר צה"ל מסר כי חוסלו שני מחבלים שהתקרבו לגדר התפר אתמול. המחבלים חוסלו במארב ממושך של לוחמי יחידה 636, שהחרימו לאחר מכן את הנשק שבו התכוונו המחבלים להשתמש. כוחות צה"ל ניהלו עם המחבלים חילופי אש עד שחיסלו אותם. השניים, עבד אל-פתאח סלאח א-דין ג'בארה ואחמד מוסטפא מוחמד רג'ב, השתייכו לגדודי חללי אל-אקצא.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן