פרטים נוספים: משפחות המחבלים והסתרת החטופים שחולצו

משפחות המחבלים שהחזיקו בארבעת החטופים שחולצו במבצע 'ארנון' הקפידו לנהל חיי שיגרה רגילים ולהסתיר היטב את הסוד של החזקת החטופים, זאת למרות הצפיפות במחנה הפליטים נוסיראת ברצועת עזה.

קרדיט: לע"מ

על פי דיווח שפורסם הבוקר (שני) בוול סטריט ג'ורנל נחשפה התנהלות משפחות המחבלים בזמן שהחזיקו בארבעת החטופים שחולצו במבצע 'ארנון' הנקרא על שמו של לוחם וקצין הימ"מ ארנון זמורה ז"ל שנפל במהלך המבצע.

מהפרטים עולה כי משפחת אל ג'מאל החזיקה בשלושת החטופים: שלומי זיו, אנדריי קוזלוב ואלמוג מאיר ג'אן ובסמוך אליהם משפחת אבו נאר החזיקה את נועה ארגמני. שתי המשפחות דאגו לשמור על שגרת חיים רגילה, אחמד אל ג'מאל (73), אבי המשפחה שימש כרופא משפחה במרפאה ציבורית ואף ניהל מרפאה פרטית במקביל. בנוסף עבד כאימאם במסגד סמוך. בנו עבדאללה (37) עבד כעיתונאי ברצועת עזה ואשתו פאטמה עבדה כאחות המתמחה בבדיקות גם במרפאה המקומית בנוסיראת.

משפחת אל ג'מאל הייתה ידועה כמשפחה המנהלת קשרי טרור, זאת גם לאור העובדה שאבי המשפחה אחמד אל ג'מאל שימש כאימאם במסגד וכל אימאם נדרש לקבל את האישור של ארגון הטרור. שלושת החטופים ששהו בביתם שמעו את שגרת החיים של המשפחה וילדיהם מבעד לקיר כאילו אין דבר שאינו שגרתי בחיי השגרה שהציגו כלפי חוץ.

בניגוד למשפחת אל ג'מאל, המשפחה שהחזיקה בנועה ארגמני, משפחת אבו נאר, הייתה פחות מוכרת והריסות המבנה של ביתם משמשים כיום מוקד עלייה לעזתים רבים שרוצים לראות היכן הוחזקו החטופים הישראלים.

במבצע החילוץ משערים כי במהלך הפעילות רוב בני משפחת ג'מאל ואבו נאר מתו ועל פי שכן של משפחת ג'מאל עולה כי הילדים של המחבלים עבדאללה ופאטמה שרדו בחיים.

לשמור בסוד על החזקת חטופים בשכונה צפופה בעזה בה שומעים כל שיעול מבעד לקיר אין זה דבר פשוט ולא פלא שהחטופים שחולצו עדיין מורגלים לדבר בלחש על אף ולמרות שחולצו ואין כל איום בסביבתם. במשך ימים רבים נאלצו החטופים ללחוש כדי לשרוד בחיים וכדי שאף שכן לא יגלה בטעות שהם מוחזקים שם וזה המעט מייסורי התופת שהם עברו בשבי. לגבי מקום החזקתם של ארבעת החטופים בבית מעל הקרקע ולא במנהרות, ההערכה היא כי בשל הקושי לנייד אותם בזמן מלחמה ככל הנראה, העדיפו להשאיר אותם במקום הנוכחי ולהסתירם בכל דרך.

 

 

 

 

 

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן