התקדמות נוספת בצה"ל לקראת גיוס המגזר החרדי

התכנית החדשה לגיוס חרדים נחשפת במסמך שפרסם פרויקטור הגיוס, אלוף ומפקד חיל האוויר במילואים, אליעזר שקדי. בתפריט: בסיס מיוחד להכשרה, מבחני מיום מותאמים ועוד.

מקור תמונה: pixabay

התוכנית החדשה לשילוב חרדים בצה"ל נחשפת במסמך מיוחד שפורסם היום על ידי הפרויקטור לגיוס חרדים, האלוף במיל' אליעזר שקדי. במסמך זה מתוארת מטרתה של התוכנית, והיא לאפשר גיוס חרדים לצה"ל בדרך שתתאים לדרישותיהם הדתיות והחברתיות.

בין הצעדים המוצעים במסמך נמנים הקמת בסיס מיוחד ונפרד לטירונות חרדים, הקפדה על דרישות דתיות מיוחדות, והקמת מבחני מיון מותאמים שיאפשרו לחרדים לשרת בכל תפקיד בצה"ל, כולל שירות בקורס טיס בחיל האוויר. עיקר התוכנית הוא לפתוח את דלתות הצה"ל לחרדים ולהביא אותם לשרת בצה"ל בצורה שמתאימה להם.

לפי האלוף שקדי, רק 29% מהחרדים בקבוצת גיל 25-34 לומדים בבתי ישיבה כל היום, לכן את יש האופציה והחובה לגייסם. הוא מדגיש כי התוכנית נכתבה בהתאם למחקר מקיף, והיא קיבלה תמיכה מהרמטכ"ל והשדרה הכי בכירה בצה"ל.

החלק החשוב ביותר בתוכנית הוא הקשר ישיר עם אלפי צעירים חרדים והזמנתם להתגייס, בעקבות הסברה ושכנוע על חשיבות השירות הצבאי למדינת ישראל. תוך כדי כך, צפויה הקמת מכינות ומערכת אינטרנט מיוחדת המיועדת לגיוס חרדים. המנהלת לגיוס חרדים גם תעבור רפורמה כדי לשרת ביעילות.

חרדים בצבא. צילום: דובר צה"ל.
שקדי מדגיש כי התוכנית מתמקדת בעזרה לגיוס חרדים מבלי להתעסק בקשיי הגיוס המורכבים ובחוק הגיוס. כאמור, התוכנית אינה מתעסקת בנושאים פוליטיים, ומטרתה היא לקדם שירות צבאי שווה ושלם גם לחרדים.

"מצווה גדולה לעם ולמדינה שלנו, בשום אופן לא מלחמה אידיאולוגית, אנשים אחים, עם אחד", אמר שקדי. עם כל התוכנית החדשה לגיוס חרדים, שקדי הבהיר שהוא לא מסכים עם הרעיון שהחרדים צריכים לשרת בבסיסים נפרדים בלבד.

האלוף במיל' אליעזר שקדי | קרדיט: "רווח הפקות"

בעיניו, החרדים יכולים וצריכים לשרת גם בבסיסים משולבים, בהם יקבלו את ההכשרה המקצועית הנדרשת כדי למלא את תפקידיהם בצה"ל. הוא מאמין כי השילוב של חרדים בבסיסים משולבים יכול להיות חיובי ומבוסס על שוויון ושיתוף פעולה בין כל אזרחי ישראל.

שתפו כתבה זו:

0 0 הצביעו
דירוג הכתבה
guest
0 תגובות
משוב מוטבע
הצג את כל התגובות
טוען עוד כתבות
דילוג לתוכן